Złote przeboje na darmowych mp3

Czasem nastaje taki dzień, kiedy wszystko nas przytłacza. Nie ma się ochoty na nic. Wszystko nie ma sensu. Wydaje nam się , że cały świat jest przeciwko nam. W  życiu każdego człowieka przydarzył się on choć raz.

Niezależnie od wieku, płci czy stanu portfela, każdy ma dni gorsze i lepsze. Moglibyśmy brać multum lekarstw, począwszy od lekkich ziołowych homeopatów aż po silne chemiczne środki antydepresyjne. Tylko czy to na pewno pomoże? Jedni topią smutki, żale w alkoholu inny szukają wrażeń  tylko w celu zabicia nudy , które niejednokrotnie później wspominają z bólem głowy i kacem moralnym. Jednak od zarania wieków wiadome jest, że muzyka i darmowe mp3 jest lekarstwem dla duszy. Ona tworzy nastrój, wzbudza w nas wzruszenie, pożądanie albo smutek. Może być też naszym ratunkiem przed szarością dnia codziennego.

Nic tak nie pobudza do działania jak usłyszane w radiu z rana złote przeboje. Weźmy na przykład taki utwór jak Wham! – Wake Me Up Before You Go-Go. Już sama melodia, skoczny rytm  oraz lekki ,wesoły, chwytliwy bardzo refren sprawia , że chce nam się wstać z łóżka. Dzień po takiej miłej pobudce staje mniej ponury. Powiedzmy, że Wham to tylko początkowa dawka naszej szczepionki szczęścia. W drodze do pracy jeszcze zanucić choć raz złoty przebój Bobby McFerrin – Don’t Worry Be Happy i od razu cały świat wydaje się piękniejszy. Muzyka to proste, niemal że darmowe i jedyne w pełni skuteczne lekarstwo na szary dzień.

Dodaj komentarz