World of Warcraft – darmowe serwery

Gry internetowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko to spowodowane jest niekończącym się rozwojem komputerów. Sprzęt jest coraz szybszy i coraz lepszy, dzięki czemu gry nabierają realizmu.

Do tego dostęp do internetu jest coraz większy i przepustowości łącz rosną. Ten stan rzeczy powoduje, że znika wiele barier i to co niedawno było nierealne, dziś bez problemu można zasosować w grach internetowych. Takim szczególnym przykładem jest serwer do gry World of Warcraft za darmo. Do serwerów tej gry podłacza się codziennie setki tysięcy graczy, którzy wspólnie w jednym, wielkim,, wirtualnym świecie przeżywają przygody. To jest właśnie fenomen gier online. Coraz częściej zdarza się, że WoW, to nie tylko zabawa. Wiele osób zaczyna rozkręcać prawdziwy biznes. W internecie pojawiaja się ogłoszenia o sprzedaży wirtualnych przedmiotów ze świata gry.

W sumie niby nic dziwnego, jednak sprzedawcy każą sobie płacić realne pieniądze za ten wirtualny towar. Okazuje się, że popyt wcale nie jest mały i interez całkiem nieźle się kręci. Ponieważ serwery World of Warcraft są płatne , zaczęły powstawać też darmowe serwery gier WoW, które zaczynają rywalizować z firmowymi. Póki co skupiają stosunkowo niewielkie ilości graczy, jednak także można na nich zarobić.