Weksel in blanco

Banki, udzielając kredytów samochodów, stosują rozmaite zabezpieczenia. Jednym z tych spotykanych najczęściej jest weksel in blanco. Generalnie rzecz biorąc, to dość popularna forma zabezpieczenia kredytów, nie tylko samochodowych. Weksel in blanco jest papierem wartościowym. Dłużnik, podpisując go, zobowiązuje się tym samym do zwrotu pieniędzy wierzycielowi – w tym przypadku bankowi.

O kilku istotnych kwestiach należy jednak w tym momencie pamiętać – przede wszystkim o tym, że kwotę zobowiązania bank sam wpisuje na takim blankiecie. Jest to suma najczęściej powiększona o wszystkie koszty związane z przyznaniem i uruchomieniem kredytu (rozpatrzenie wniosku, prowizja, ubezpieczenia, marża etc.). Obowiązkiem osoby zaciągającej nawet najlepszy kredyt samochodowy w polskich bankach przez stronę Autonakredyt.com.pl jest sprawdzenie, co dokładnie zostało przez bank wpisane na blankiecie. W momencie, kiedy dług zostanie w całości uregulowany, weksel powinien zostać zniszczony w obecności kredytobiorcy lub też jemu zwrócony. Aby weksel był ważny, musi zostać wypełniony w prawidłowy sposób. Znaleźć się na nim powinny dane zarówno wierzyciela, jak i dłużnika.

Poza tym na dokumencie musi koniecznie figurować nazwa „weksel”. Obowiązkowe są podpisy obu stron oraz data wystawienia dokumentu, a także oznaczenie miejsca płatności. Jeżeli dane nie są kompletne, wówczas weksel uznawany jest za nieważny. Oczywiście, kredyt samochodowy zabezpieczany jest przez bank także i na inne sposoby, o czym należy pamiętać składając wniosek o pożyczenie pieniędzy na auto (zabezpieczeń tych jest sporo).

Similar Posts:

 • Banki częściej udzielają kredytów samochodowych
  Są tacy, którzy ani myślą o tym, żeby zrezygnować z komunikacji miejskiej, oraz Ci drudzy – tak zwani zwolennicy samochodów. Prawda jest, że w większych miastach posiadacze aut muszą liczyć się z kilkuminutowymi, albo i dalej korkami, także gdyby przesiedli się na komunikację miejską to nie tylko zaoszczędziliby czas, ale i pieniądze.
  Jednakże jeśli porównywać
 • Gdzie wymienić rozrząd w silniku w Szczecinie
  Każdy kredyt stanowi obciążenie dla naszego portfela – w tym także i kredyt samochodowy. Bez względu na to czy zamierzamy w ten sposób sfinansować zakup nowego, czy też używanego auta – powinniśmy dokładnie przeanalizować własną sytuację materialną. Oczywiście, wiadomo, że jeśli kogoś nie stać na nowy samochód, to go sobie nie kupi – to ogromny
 • Kredyty mieszkaniowe szansą na wyprowadzkę
  Własne mieszkanie to marzenie wielu Polaków. Jedni chcą podróżować po świecie, zwiedzać wspaniałe miejsca, inni założyć rodzinę i mieć swój dom czy mieszkanie. Jedni i drudzy potrzebują pomocy finansowej, by móc spełniać swoje marzenia.
  Może to być pożyczka okolicznościowa na wymarzoną wycieczkę, kredyt gotówkowy na podróż dookoła świata, albo kredyt hipoteczny, żeby kupić swój dom
 • Najlepszy kredyt hipoteczny
  Jeśli poważnie myślisz nad kupnem mieszkania, teraz jest dobry czas. Ceny idą w dół i nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić. Bynajmniej nie zaczną rosną w ciągu następnych kilku tygodni.
  To akurat tyle czasu ile Ci potrzeba na to, żeby znaleźć interesującą Cię ofertę a ponadto przejrzeć kredyty hipoteczne w bankach.
 • Jak w internecie wygrać pieniądze
  Pieniądze – ile dóbr materialnych można za nie kupić, szczególnie teraz podczas zbliżających się świąt. Opanowała nas przedświąteczna gorączka, staramy się jak najlepiej gospodarować swoimi pieniędzmi, oszczędnościami – tak, żeby nie musieć zwracać się do banku o pożyczkę.
  A co gdyby można było dostać pieniądze tak po prostu, niczym od świętego Mikołaja? A jest to