Ubezpieczenia samochodów OC AC komunikacyjne – jak zarabia agencja ubezpieczeniowa?

Dzisiaj przyjrzymy się jak zarabia agent ubezpieczeniowy na przykładzie agencji ubezpieczeń z Tarnowskich Gór. Czy nadal ubezpieczenia samochodowe OC AC są opłacalnym biznesem i czy warto otwierać takie firmy.

Praktycznie większość ubezpieczeń samochodów kupowana jest od pośredników. Wprawdzie rośnie coraz bardziej tendencja do zakupu polisy AC i OC prze Internet bezpośrednie od towarzystwa ubezpieczeniowego, to jednak nadal agenci ubezpieczeniowi, brokerzy i agencje mają się dobrze, ponieważ wiele osób nada preferuje kontakt bezpośredni w przypadku zakupu ubezpieczenia, mimo że towarzystwa ubezpieczeniowe oferuję liczne promocje za zakup ubezpieczenia samochodu poprzez ich stronę internetową.

Agencja ubezpieczeniowa, czy też indywidualny agent, bądź broker zarabia na prowizjach od zawartych za ich pośrednictwem umów. Prowizje te płacą towarzystwa. klient korzystający z pośrednika, nie ponosi żadnych kosztów z tego tytułu. Wręcz przeciwnie agencje ubezpieczeniowe, które  podpisują wiele umów, jako duży partner mają często własne raty i zniżki, do których klient na własną rękę nie ma dostępu.   Dlatego nadal opłaca się korzystać z agencji ubezpieczeń szukając nie tylko ubezpieczenia samochodu, ale także innego rodzaju ubezpieczeń domów, mieszkań na życie dla firm majątkowe turystyczne i inne. Ubezpieczenia komunikacyjne są oczywiście najpopularniejsze, ponieważ na nie zawsze jest popyt, a o ile AC jest dobrowolne, to OC jest już obowiązkowe i każdy posiadacz samochodu musi je posiadać. Kwestia tylko gdzie się ubezpieczy.

Czym się różni agent, agencja i broker

Agent – to zwykle jednoosobowa firma, która reprezentuje jedno konkretne towarzystwo i oferuje produkty wyłącznie z oferty jednego ubezpieczyciela.

Agencja – również teoretycznie oferuje ubezpieczenia z jednego konkretnego towarzystwa. Aczkolwiek termin ten jest obecnie używany w szerszym znaczeniu. To już większa firma z własną siedzibą zwykle w centrum miasta.

Broker z kolei porównuje oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. To najlepsza opcja dla klienta, bo może wybrać tę najlepszą i najtańszą z bazy ofert towarzystw ubezpieczeniowych, z którym współpracuje dany broker.

Przykłady lokalny brokerów agencji ubezpieczeń samochodowych

Zwróciliśmy uwagę na agencję ubezpieczeniową TCU w Tarnowskich Górach, ponieważ specjalizuje się w ubezpieczeniach samochodów i jednocześnie współpracuje z praktycznie wszystkim liczącymi się na rynku ubezpieczycielami oferującymi OC i AC na samochody. Większość podobnych brokerów współpracuje wyłącznie z kilkoma towarzystwami.

TCU Ubezpieczenia Tarnowskie Góry

https://tcubezpieczenia.pl
Ubezpieczenia samochodów domów mieszkań na życie i dla firm
Tarnowskie Góry, ul. Nakielska 1-3, tel. 512 130 641

Z kolei na naszym lokalny rynku najbardziej zwróciła naszą uwagę Agencja PLUS, ze względu na dobrą promocję i szeroką

Plus Biuro Ubezpieczeń Szczecin

Ul. Zaciszna 4a,
71-433 Szczecin

Oba podmioty mają oczywiście szerszą ofertę niż tylko ubezpieczenia komunikacyjne. Oczywiście to tylko mały ułamek rynku, a fakt jak wiele jest tego typu firm świadczy o tym, że jest to nadal opłacalny biznes. Jednak konkurencja jest bardzo duża i nie jest to łatwy biznes, szczególnie dla firm, które dopiero teraz planują rozpocząć działalność w tym zakresie.

Similar Posts:

 • Nazwa dla firmy
  Jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć przy zakładaniu firmy jest nadanie jej odpowiedniej nazwy. Jej podstawowym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klienta. Na wybór właściwej nazwy warto poświęcić trochę czasu – lepiej to zrobić raz, a dobrze, mając na uwadze fakt, iż tak niewinny z pozoru element może przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa lub jego
 • Najlepszy leasing samochodowy – jaki wybrać bank?
  Jeśli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą, a jego firma przynosi normalne zyski, to leasing jest prawdopodobnie najlepszą metodą na sfinansowanie zakupu auta.
  Wynika to z prostej kalkulacji – korzyści podatkowe przewyższają opłaty leasingowe i oprocentowanie. Szczególnie jeśli firma jest płatnikiem VAT.

  Jak zatem wybrać najlepszy leasing. Nie jest to sprawa prosta. Firm leasingowych jest sporo, a

 • Auto kupmy za własną gotówkę
  Sfinansowanie zakupu samochodu nie należy do najłatwiejszych czynności. Liczyć musimy się bowiem z tym, że zmuszeni będziemy wyrzucić tych kilka – kilkanaście tysięcy złotych na wymarzone auto.
  Cóż, do zakupu nikt nas przecież nie zmusza, a skoro przychodzi nam cenić sobie przede wszystkim komfort, to na pewno zdecydujemy się na taką opcję. Wystrzegałbym się jednak
 • Opony używane – Warszawa – sklepy
  Warszawa jako stolica jest niewątpliwie miastem, gdzie rynek regionalny jest obarczony dużą konkurencją. Dlatego też producenci poszukując nowych możliwości sprzedaży wchodzą na rynek internetowy, ale ten również jest już mocno obciążony pod względem konkurencji. Dlatego poszukuje się nisz rynkowych.
  Chcieliśmy dzisiaj zaprezentować dwa sklepy działające od niedawna na rynku regionalnym jakim jest Warszawa, między innymi także
 • Weksel in blanco
  Banki, udzielając kredytów samochodów, stosują rozmaite zabezpieczenia. Jednym z tych spotykanych najczęściej jest weksel in blanco. Generalnie rzecz biorąc, to dość popularna forma zabezpieczenia kredytów, nie tylko samochodowych. Weksel in blanco jest papierem wartościowym. Dłużnik, podpisując go, zobowiązuje się tym samym do zwrotu pieniędzy wierzycielowi – w tym przypadku bankowi.
  O kilku istotnych kwestiach należy jednak