Public relations i reklama

Mawia się, że reklama jest dźwignią handlu i w rzeczy samej hasło to nie mija się z prawdą. Reklama nie musi przynosić szybkich efektów. Pozwala także budować wizerunek i świadomość istnienia marki oraz jej wysokiej jakości.

Chociaż ten aspekt to już raczej ramy działania public relations. Przedsiębiorstwo bez intensywnej kreacji wizerunku nie ma możliwości na osiągnięcie mocnej pozycji na rynku. Mowa tu oczywiście o poważnym biznesie, a nie drobnych przedsiębiorcach, bo ich raczej nie stać na prowadzenia całych kampanii public realtions, z prostej przyczyny, gdyż skuteczna budowa marki wiąże się z znacznymi nakładami. Do niedrogich i skutecznych środków marketingu zaliczyć można by tu promocja w Internecie.

Promocja sieciowa jest coraz częściej dobieraną metodą reklamy dla nowoczesnego biznesu. O ile tak zwane banery reklamowe – obrazek z reklamą na stronie internetowej. stają się dzisiaj mniej skuteczne zw. na fakt iż osoby je oglądające już się do nich przyzwyczaili, o tyle znacznie mocniej robi się popularna reklama, która wcale na reklamę wygląda. Na przykład wszelkie programy reklamy kontekstowej typu google adsense/adwors, adKontekst, Onet Kontekst itp. Na pewno można w internecie trafić nadal na wyjątkowo upierdliwe reklamy popup, które mocniej denerwują internatów i nastawiają negatywnie do firmy niż nakłaniają do zakupu ich towaru. A jak do tego dodamy uciekający przycisk wyłączający oraz nieprzyjemny dźwięk to lipa zapewniona i internauta zirytowany stwierdza, iż od danej firmy to on na 100% nic nie zakupi. Oczywiście podstawą w jego przyszłych decyzjach konsumenckich będzie i tak cena, jednak mimo wszystko taka reklama nie daje nic dobrego. Dlatego dziwie się reklamodawcą, którzy z takich form korzystają, bo z kolei właścicielom portali internetowych nie ma się co dziwić. Dostają kasę i są zadowoleni. Trudno, że jakiś internauta wyłączą podirytowany stronę portalu. W końcu i tka mają miliony odwiedzin dziennie.

Wracając do tematu public relations internetowy to znacząco skomplikowany element podobnie zresztą jak tradycyjny. Kampania musi być dobrze zorganizowana. Tak więc trzeba dobrze się zastanowić nim rozpoczniemy jakieś działania. Tak aby nie przyniosły odwrotnych efektów negatywnych, albo okazały się nieskuteczne. W teorii wydaje się to banalnie proste, jednak w praktyce już tak nie jest. Często bardzo trudno podjąć decyzję co do pewnych działań i trudno przewidzieć ich efekty, mimo przeprowadzonych badań marketingowych. Oczywiście badania takie zmniejszają prawdopodobieństwo błędnej decyzji, ale nie gwarantują sukcesu.

Inne źródła:
https://wirtualny.slask.pl

Similar Posts:

 • Produkcja reklam i filmów
  Wszyscy wiemy ile warta jest dobrze przemyślana reklama. Jeśli rzeczywiście dobrze przygotujemy kampanię i pomysł na reklamę to możemy odnieśc spory sukces. Czasem jednak nie mamy pomysłu jak zrobić samemu reklamę i musimy poszukać zawodowców, którzy zajmują się produkcją reklam.
  Nie jest to łatwa sprawa i trzeba mieć duży talent żeby stworzyc przyjazną dla oka kreację
 • Zarabianie w internecie
  Dlaczego na tak wielu ludzi działa bardzo pociągająco reklama, w której zawiera się słowo: za darmo ?  Za darmo to, za darmo tamto i efekt gwarantowany. Niby każdy wie, że za darmo nic nie ma wartościowego. A ten, kto nie wie, musi być naiwny. Ja do takich, naiwnych zdecydowanie nie należę i nie należałem. Nie
 • Darmowa reklama
  Internet jest wspaniałym miejscem na to, żeby prowadzić w nim kampanie marketingowe. Wciąż rosnąca popularność i dostępność internetu powodują, że obecnie wszyscy ludzie, bez względu na wiek, czy pozycję społeczną są potencjalnymi odbiorcami zamieszczonych tam treści. Dzięki temu nawet darmowa reklama może dotrzeć do szerokich rzesz ludzi.
  darmowa reklama
   
  Przeciętny użytkownik przeważnie korzysta  z możliwości reklamy w
 • Pożyczki pod zastaw nieruchomości
  Nie każdy, kto zamierza dostać pożyczkę banku posiada dom czy mieszkanie. Dobrym zabezpieczeniem, zastawem jest jednakże także działka. Każda pożyczka pod zastaw nieruchomości łączy w sobie cechy dwóch kredytów – hipotecznego oraz gotówkowego.
  Tym samym osoba, której bank nie chce udzielić tradycyjnej pożyczki czy kredytu, a która jest właścicielem działki może z powodzeniem starać się
 • Praca
  Nie ma co krzyczeć, płakać ani lamentować tylko trzeba wziąść się do pracy. Jeśli coś w życiu poszło nie tak i pojawiły się problemy to najlepszym lekarstwem na takie sprawy jest właśnie praca.
  Najlepiej taka praca, która przynosi satysfakcję i w dodatku przynosi wymierne profity finansowe. Ja sam wiem o czym mówię bo pracuję naprawdę porządnie