Prywatny fundusz emerytalny zabezpieczeniem naszej przyszłości

Zadbanie o naszą przyszłość leży tylko i wyłącznie w naszych własnych rękach. Liczenie na kogokolwiek innego, na to, że państwo nam pomoże okazać może się naprawdę zgubne.

Osoby przebywające w chwili obecnej na emeryturze mogą określić siebie jako prawdziwi szczęściarze. Współcześni młodzi ludzie raczej takowej emerytury się nie doczekają – płynącej z państwa – a przynajmniej ja już dawno przestałem wierzyć w to, że przyjdzie mi takową otrzymać. Dlatego też postanowiłem wziąć swój los we własne ręce i zdecydować się na jeden z wielu fundusze emerytalnych i zacząłem rozglądać się żeby znaleźć dobry i stabilny fundusz emerytalny. Dzięki wykonaniu takiego kroku mam niemalże pewność, że choćby z jednego źródła przyjdzie mi otrzymać środki, dzięki którym to uda mi się przeżyć kolejne miesiące.

Jeśli w chwili obecnej się mylę, a kondycja naszej gospodarki za tych kilkadziesiąt lat nie będzie taka zła, to nawet lepiej i dla mnie. Przyjdzie mi bowiem otrzymać dwa przelewy – jeden od państwa polskiego, drugi zaś z prywatnego funduszu emerytalnego. Minusem jest konieczność odłożenia tych kilkuset złotych miesięcznie w chwili obecnej, jednakże i to da się przeżyć, jeśli właściwie przychodzi nam planować nasze wpływy i wydatki. Bez tego mogłoby jednak być ciężko.