Praca za granicą

Czy praca za granicą w dalszym ciągu jest tak samo opłacalna jak kiedyś ? Czy otwarte granice i fakt, że jesteśmy w Unii Europejskiej umożliwiają faktycznie wyższe zarobki niż w kraju ?

praca
praca

 

W dalszym ciągu wiele ludzi w Polsce poszukuje pracy za granicą. Zarobki jakie mogą otrzymać na miejscu nie satysfakcjonują ich. Szczególnie dotyczy to ludzi młodych, którzy chcieli by zakupić sobie mieszkanie. Własne cztery kąty są podstawowym marzeniem wszystkich. To marzenie wydaje się możliwe do realizacji dzięki pracy w obcym kraju. Praca dla Polaków za granicą wydaje się panaceum na wszelkie problemy finansowe. Jednak panująca obecnie sytuacja – ogólnoświatowy kryzys finansowy, spowodowała, że wszędzie szerzy się bezrobocie. O ile praca na obczyźnie może być opłacalna, to problemem może być jej znalezienie.

Przykładem może być Irlandia gdzie obecnie niezbyt przychylnie patrzy się na obcokrajowców. Powszechne tam jest stwierdzenie, że zabrali one miejsca pracy i brakuje ich dla Irlandczyków. Tak więc zanim ktoś się wybierze za granicę w poszukiwaniu pracy powinien dobrze się zastanowić przed wyjazdem i realnie ocenić swoje szanse na zatrudnienie.

Więcej o pracy za granicą dowiesz się na portalu Yes.org.pl

Similar Posts:

 • Pożyczka na wyjazd w ciepłe kraje
  Wyjazdy w różne miejsca w naszym kraju są niezbyt trafnym wyborem. Mimo, że jest lato, możemy natrafić na złą pogodę. Nasz klimat jest tak dziwny, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka będzie pogoda. Miesiąc wcześniej mogą mówić, że będzie ciepło, a jak pojedziemy na miejsce okaże się, że będzie padało cały tydzień.
  Niestety nocleg trzeba
 • Praca dla dziewczyn
  Kurcze, znowu moja dziewczyna wyjechała do pracy. Nie byłbym zły gdyby nie to , że ona pojechała do Włoch pracować na pół roku. Mało nie spadłem z dachu jak się dowiedziałem, że tak długo nie będę jej widział.
  Stęskniłem się za nią już kiedyś i to bardzo jak wyjechała na miesiąc i cierpiałem z tego
 • Praca
  Nie ma co krzyczeć, płakać ani lamentować tylko trzeba wziąść się do pracy. Jeśli coś w życiu poszło nie tak i pojawiły się problemy to najlepszym lekarstwem na takie sprawy jest właśnie praca.
  Najlepiej taka praca, która przynosi satysfakcję i w dodatku przynosi wymierne profity finansowe. Ja sam wiem o czym mówię bo pracuję naprawdę porządnie
 • Skąd bierze się popularność firm pożyczkowych?
  Pożyczki pozabankowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Wielu ludzi nie stać na kredyty, których otrzymanie jest uzależnione od wielu wymagań stawianych przez banki. Dotyczą one przede wszystkim zdolności kredytowej, która musi się kształtować się na odpowiednio wysokim poziomie. Z drugiej zaś strony przeciętny człowiek w naszym kraju zarabia zbyt mało, by utrzymać się jedynie
 • Darmowe boks gry
  Ale ja kiedyś chciałem dorwać porządną grę bokserską na mojego peceta. Z zazdrością patrzyłem jak koledzy, którzy mają konsole do gier grają w boks gry. Ja niestety miałem peceta i to całkiem przyzwoitego jednak na niego nie było żadnej dobrej boks gry. Tak więc wpadałem czasem do kumpla i razem z nim graliśmy w darmowe

1 komentarz do wpisu “Praca za granicą”

 1. Pingback: Praca - poszukiwanie nowego zatrudnienia | Increo - Promujemy produkty i usługi w sieci.

Dodaj komentarz