Praca za granicą

Czy praca za granicą w dalszym ciągu jest tak samo opłacalna jak kiedyś ? Czy otwarte granice i fakt, że jesteśmy w Unii Europejskiej umożliwiają faktycznie wyższe zarobki niż w kraju ?

praca
praca

 

W dalszym ciągu wiele ludzi w Polsce poszukuje pracy za granicą. Zarobki jakie mogą otrzymać na miejscu nie satysfakcjonują ich. Szczególnie dotyczy to ludzi młodych, którzy chcieli by zakupić sobie mieszkanie. Własne cztery kąty są podstawowym marzeniem wszystkich. To marzenie wydaje się możliwe do realizacji dzięki pracy w obcym kraju. Praca dla Polaków za granicą wydaje się panaceum na wszelkie problemy finansowe. Jednak panująca obecnie sytuacja – ogólnoświatowy kryzys finansowy, spowodowała, że wszędzie szerzy się bezrobocie. O ile praca na obczyźnie może być opłacalna, to problemem może być jej znalezienie.

Przykładem może być Irlandia gdzie obecnie niezbyt przychylnie patrzy się na obcokrajowców. Powszechne tam jest stwierdzenie, że zabrali one miejsca pracy i brakuje ich dla Irlandczyków. Tak więc zanim ktoś się wybierze za granicę w poszukiwaniu pracy powinien dobrze się zastanowić przed wyjazdem i realnie ocenić swoje szanse na zatrudnienie.

Więcej o pracy za granicą dowiesz się na portalu Yes.org.pl

1 komentarz do wpisu “Praca za granicą”

  1. Pingback: Praca - poszukiwanie nowego zatrudnienia | Increo - Promujemy produkty i usługi w sieci.

Dodaj komentarz