Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Nie każdy, kto zamierza dostać pożyczkę banku posiada dom czy mieszkanie. Dobrym zabezpieczeniem, zastawem jest jednakże także działka. Każda pożyczka pod zastaw nieruchomości łączy w sobie cechy dwóch kredytów – hipotecznego oraz gotówkowego.

Tym samym osoba, której bank nie chce udzielić tradycyjnej pożyczki czy kredytu, a która jest właścicielem działki może z powodzeniem starać się o pożyczkę pod zastaw działki. Oczywiście istnieje ryzyko, że w przypadku nie regulowania w terminie wszystkich rat bank będzie chciał przejąc od nas ową nieruchomość. Dlatego warto zastanowić się kilka razy, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Warto dodać jednakże, że na pożyczkę pod zastaw działki decyduje się wiele osób, które chcą się budować, a powierzchnia ich działki pozwala na to, żeby podzielić ją na dnie. Jak to działa? Otóż budowa domu to oczywiście wysokie koszty, chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. Łatwiej dostać kredyt jeśli zabezpieczeniem jest jakaś nieruchomość.

A jeśli ktoś ma możliwość zastawienia działki to dlaczego nie. Lepiej zastawić działkę niżeli dom bo to też jest własnie metoda na uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm. Oczywiście nie działkę, na której zamierzamy dom postawić – absolutnie nie. Chodzi bardziej o taką sytuację, kiedy można podzielić większą powierzchnię działki na dwie, po czym zastawić tylko jedną z nich, a na tej drugiej budować dom. Wówczas można spać spokojnie także wówczas kiedy coś poszłoby nie po naszej myśli. Bank przynajmniej nie zajmie nam nowo wybudowanego domu. A to już jakaś pociecha. Dlatego niekiedy warto zainteresować się pożyczką pod zastaw działki.

Similar Posts:

 • Kredyty mieszkaniowe szansą na wyprowadzkę
  Własne mieszkanie to marzenie wielu Polaków. Jedni chcą podróżować po świecie, zwiedzać wspaniałe miejsca, inni założyć rodzinę i mieć swój dom czy mieszkanie. Jedni i drudzy potrzebują pomocy finansowej, by móc spełniać swoje marzenia.
  Może to być pożyczka okolicznościowa na wymarzoną wycieczkę, kredyt gotówkowy na podróż dookoła świata, albo kredyt hipoteczny, żeby kupić swój dom
 • Pożyczka na wycieczkę
  Każdy z nas marzy o tym, by pojechać gdzieś na wycieczkę. Niektórzy mają taką okazję kilka razy w roku, jednak inni wyjeżdżają bardzo rzadko. Ciągłe siedzenie w pracy bardzo męczy, a powrót do domu często połączony jest z kolejnymi obowiązkami. Dlatego też wypoczęcie w ciągu roku jest ciężkie, często nie możemy sobie na to pozwolić,
 • Weksel in blanco
  Banki, udzielając kredytów samochodów, stosują rozmaite zabezpieczenia. Jednym z tych spotykanych najczęściej jest weksel in blanco. Generalnie rzecz biorąc, to dość popularna forma zabezpieczenia kredytów, nie tylko samochodowych. Weksel in blanco jest papierem wartościowym. Dłużnik, podpisując go, zobowiązuje się tym samym do zwrotu pieniędzy wierzycielowi – w tym przypadku bankowi.
  O kilku istotnych kwestiach należy jednak
 • Kredyt z komornikiem na karku – pieniądze dla zadłużonych
  Szukasz pożyczki, która nie będzie kosztowała Cię dużo, albo i znacznie więcej? Czyli interesuje Cię pożyczenie pieniędzy, jednakże bez dodatkowych kosztów? Kredyt z komornikiem lub pożyczka bez opłat wstępnych to coś co Cię kusi? Sama decyzja o zaciągnięciu zobowiązania finansowego nie jest łatwa. Trzeba je przecież będzie spłacać przez kilka czy kilkanaście miesięcy. A kiedy
 • Pożyczki „chwilówki”
  Czasem w życiu zdarza się, że ludzie mają kłopoty finansowe. W zasadzie co chwilę ludzie stają przed wyborem, czy kupić coś czy nie kupić. Niestety nie zawsze mamy pieniądze, żeby zakupić jakąś potrzebną rzecz. W takich momentach oczywiście myślimy o znajomych czy też o rodzinie, które mogłaby nam pożyczyć takie pieniądze.
  Niestety zwykle jest tak, że

Dodaj komentarz