Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Nie każdy, kto zamierza dostać pożyczkę banku posiada dom czy mieszkanie. Dobrym zabezpieczeniem, zastawem jest jednakże także działka. Każda pożyczka pod zastaw nieruchomości łączy w sobie cechy dwóch kredytów – hipotecznego oraz gotówkowego.

Tym samym osoba, której bank nie chce udzielić tradycyjnej pożyczki czy kredytu, a która jest właścicielem działki może z powodzeniem starać się o pożyczkę pod zastaw działki. Oczywiście istnieje ryzyko, że w przypadku nie regulowania w terminie wszystkich rat bank będzie chciał przejąc od nas ową nieruchomość. Dlatego warto zastanowić się kilka razy, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Warto dodać jednakże, że na pożyczkę pod zastaw działki decyduje się wiele osób, które chcą się budować, a powierzchnia ich działki pozwala na to, żeby podzielić ją na dnie. Jak to działa? Otóż budowa domu to oczywiście wysokie koszty, chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. Łatwiej dostać kredyt jeśli zabezpieczeniem jest jakaś nieruchomość.

A jeśli ktoś ma możliwość zastawienia działki to dlaczego nie. Lepiej zastawić działkę niżeli dom bo to też jest własnie metoda na uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm. Oczywiście nie działkę, na której zamierzamy dom postawić – absolutnie nie. Chodzi bardziej o taką sytuację, kiedy można podzielić większą powierzchnię działki na dwie, po czym zastawić tylko jedną z nich, a na tej drugiej budować dom. Wówczas można spać spokojnie także wówczas kiedy coś poszłoby nie po naszej myśli. Bank przynajmniej nie zajmie nam nowo wybudowanego domu. A to już jakaś pociecha. Dlatego niekiedy warto zainteresować się pożyczką pod zastaw działki.

Dodaj komentarz