Ozdoby ślubne, tanie opony – czy to produkty niszowe na rynku sieciowym?

Poszukują nietypowych branż na rynku internetowego można niewątpliwie wskazać sektor cukierniczo-spożywczy. Raczej sporadycznie spotyka się w sklepach internetowych produkty żywnościowe,  jednak pojawiają się już pierwsze sklepy internetowe tego rodzaju towar, oczywiście nie mam tu namyśli dóbr typu pieczywo itp., ale w analizowanym przez nas przypadku chodzi o ozdoby ślubne na ciasto.

Przykładem będzie tu jedne z nowych sklepów internetowych działający w tej branży, który oferuje ozdoby ślubne sprzedawane wysyłkowo. Cukiernicze ozdoby ślubne to towary raczej specyficzne, może nawet półprodutky/półfabrykaty, ale rynek ten zaczyna się coraz bardziej rozwijać w Polsce. Popyt na ozdoby ślubne na torty jest o tyle uzasadniony, że w naszym kraju podobnie jak niegdyś na zachodzie, bardzo szybko zaczęła się rozwijać branża ślubna, co z kolei gwarantuje, że zapotrzebowanie na ozdoby ślubne oferowane przez Internet również rośnie.

Drugiego z analizowanych produktów (tanich opon) nie możemy już tak łatwo sklasyfikować. Ogólnie branża opon jest bardzo konkurencyjna.
Rynek opon to zdecydowanie rynek obciążony dużą konkurencją. Mimo to nowe sklepy internetowe związane z branżą opon starają się przebić na rynku oferując konkretne grupy produktów, takim produktem mogą być właśnie tanie opony. Nie jest to typowy produkt niszowy, ale posiada pewne charakterystyczne cechy dla tego rodzaju produktów. Tanie opony są dosyć dobrym produktem do sprzedaży przez internet, ponieważ klient szukający opon, czy innych produktów w internecie nastawia się na niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych. Istnieją już oczywiście takie sklepy, których podstawą oferty są tylko tanie opony. Sklep tego typu często mają w ofercie także inne towary, lecz tanie opony to główna oferta. Aktualnie zapotrzebowanie na tanie opony odrobinę wzrosło, co może mieć jakieś powiązanie z aktualnym kryzysem – część ludzi może wybierać tanie opony zamiast drogich, żeby zaoszczędzić. W internecie ogólnie można wiele produktów kupić taniej. Istnieją nawet poradniki dotyczące zakupów przez internet.