Oprocentowanie lokat

Banki prześcigają się ostatnio w promocjach  coraz to wyżej oprocentowanych lokat bankowych. Warto zatem wiedzieć, że przedstawiane w promocjach oprocentowanie lokat rozmijasię często z prawdziwym oprocentowaniem, jakie dana lokat.a posiada. Istnieje dość sporo produktów z asortymentu lokat bankowych – aktualnie najczęściej reklamowane są lokaty promocyjne,  progresywne i lokaty z funduszem. inwestycyjnym.  Lokaty progresywne posiadają  zróżnicowane oprocentowanie zależne od okresu trwania lokaty, zwykle chodzi tu o podział na miesiące, na początku oprocentowanie jest niskie potem stopniowo rośnie z miesiąca na miesiąc, aż do ostatniego miesiąca kiedy to jest najwyższe i zwykle właśnie te oprocentowanie podaje reklama.

Lokaty z funduszem to połączenie tradycyjnego depozytu z inwestycją w fundusz, co oczywiście wiąże się z ryzykiem i generuje różne rodzaje kosztów. Do takich rodzajów kosztów można zliczyć koszty zarządzania, koszty prowizji, czy też inne koszt związane z funduszem inwestycyjnym. Tego typu rodzaje kosztów są zwykle ukryte przed klientem.

Oprocentowanie lokat to zapewne jeden z podstawowych branych pod uwagę przez klienta. Warto jednak wiedzieć jak to dokładnie wygląda w praktyce. Wiele ten temat może przeczytać wyjaśnić artykuł oprocentowanie lokat z portalu finansowego. Jest to także problem dość popularny w serwisach finansowych. Jeżeli chodzi o wiarygodność serwisów też trzeba uważać – wiadomo jak to jest w internecie, jednak ten powyższy został wyróżniony wśród najlepszych projektów stron internetowych programu Webbest – najlepsze projekty stron, gdzie gromadzone są jedynie najciekawsze i najlepsze projekty stron www, które wnoszą coś nowego do sieci.

Źródła:
https://tokefem.jimdo.com/2018/04/24/podatek-bankowy-i-oprocentowanie-lokat/

Dodaj komentarz