Nietypowe segmenty e-handlu

Istnieją w sieci swojego rodzaju nietypowe segmenty e-handlu. Czy to chociażby ze względu na swoją specyfikę, czy rodzaj produktu albo też warunki konkurencyjne.

Do takich segmentów można na przykład zaliczyć dekoracje ślubne. Ponieważ taki produkt jak dekoracje ślubne nie jest sprzedawany zbyt często w ramach e-handlu, raczej dominują tu tradycyjne metody sprzedaży, co nie znaczy że dekoracje ślubne nie są sprzedawane w sieci. Są sklepy wirtualne oferujące dekoracje ślubne i jak w każdej branży można również zauważyć na tym rynku kilku liderów oferujących dekoracje ślubne. Nie ma w tym nic dziwnego, na pewno oferując dekoracje ślubne w sieci można zarobić jak na każdym innym produkcie.

Oprócz dekoracji ślubnych można wśród takich nietypowych segmentów e-handlu wskazać regionalne rynki internetowe np: firma Extra Opony Warszawa. Firma ta działa przede wszystkim na rynku w Warszawie, ale nie tylko. Skoro w e-handlu nie obowiązują ograniczenia terytorialne, dlaczego firma Extra Opony Warszawa zdecydowała się również działać lokalnie sprzedając swoje opony w Warszawie? Wynika to prawdopodobnie ze struktury konkurencji, ponieważ na rynkach lokalnych takich jak Warszawa jest mnie sprzedawców niż na rynku ogólnopolskim, a firma Extra Opony Warszawa nie jest wyjątkiem stosującym taką strategię.

Inne Źródła:

Similar Posts:

 • Opony używane – Warszawa – sklepy
  Warszawa jako stolica jest niewątpliwie miastem, gdzie rynek regionalny jest obarczony dużą konkurencją. Dlatego też producenci poszukując nowych możliwości sprzedaży wchodzą na rynek internetowy, ale ten również jest już mocno obciążony pod względem konkurencji. Dlatego poszukuje się nisz rynkowych.
  Chcieliśmy dzisiaj zaprezentować dwa sklepy działające od niedawna na rynku regionalnym jakim jest Warszawa, między innymi także
 • Niszowa produkcja i handel
  Ostatnio sporo mówi się kryzysie i światowym spowolnieniu gospodarczym, które ma dotknąć także Polski. Sektor meblowy wydaje się nie wykazywać na razie jego objawów.
  Na polskim rynku firmy produkujące meble poszukują nowych form pozyskania klienta. Coraz częściej zauważają możliwości Internetu jako nowe pole działania. Przykładowo firma sprzedająca meble. Funkcjonuje ona już jakiś czas, nie dawno weszła
 • Dekoracje komunijne – darmowe poradniki
  Dzisiejszy artykuł to darmowy poradnik na temat nie co luźniejszy, nie jest to rozbudowany felieton, ale zachęcamy do przeczytania.
 • Ozdoby ślubne, tanie opony – czy to produkty niszowe na rynku sieciowym?
  Poszukują nietypowych branż na rynku internetowego można niewątpliwie wskazać sektor cukierniczo-spożywczy. Raczej sporadycznie spotyka się w sklepach internetowych produkty żywnościowe,  jednak pojawiają się już pierwsze sklepy internetowe tego rodzaju towar, oczywiście nie mam tu namyśli dóbr typu pieczywo itp., ale w analizowanym przez nas przypadku chodzi o ozdoby ślubne na ciasto.
  Przykładem będzie tu jedne z
 • Tanie opony i nie tylko – sklepy internetowe
  Sklep internetowy to niewątpliwie szansa dla firmy prowadzącej jedynie handel metodami tradycyjnymi, na pozyskanie nowych klientów. Coraz częściej ludzie robią zakupy w internecie. Niewątpliwie to jeden z dobrych efektów rozpowszechnienia sieci internetowej. Dlatego często małym firmom może się wydawać, iż sklep internetowy to metoda, która zapewni im szybki przyrost liczby klientów.
  Niestety nie jest to najczęściej,