Najlepszy leasing samochodowy – jaki wybrać bank?

Jeśli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą, a jego firma przynosi normalne zyski, to leasing jest prawdopodobnie najlepszą metodą na sfinansowanie zakupu auta.

Wynika to z prostej kalkulacji – korzyści podatkowe przewyższają opłaty leasingowe i oprocentowanie. Szczególnie jeśli firma jest płatnikiem VAT.

Jak zatem wybrać najlepszy leasing. Nie jest to sprawa prosta. Firm leasingowych jest sporo, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto poczytać trochę i zyskać podstawą wiedzę na temat leasingu. Polecam artykuł: Tani Leasing Samochodu Osobowego…

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym jak wariant leasingu nas interesuje, a więc określić:

 • Wkład własny – najczęściej min. 10%
 • Okres leasing
 • Kwotę wykupu

Następnie zaczynamy gromadzić oferty. Można na własną rękę zostawiając swoje dane w formularzach kontaktowych firm leasingowych. Oddzwonią i podajemy im wtedy nasze oczekiwania, a oni potem przysyłają nam ofertę na maila.

Można również posiłkować się brokerem. Obecnie są nawet brokerzy internetowi jak platforma WezLeasing. Pod tym linkiem znajdziecie recenzję i opinię o tej firmie i informacje jak wybrać najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html Najtańszy leasing oferuje zwykle firma PKO, Getin i Idea, ale w przypadku tych dwóch ostatnich z kolei według wielu opinii pojawiają się tam liczne opłaty, bywa, że bardzo wysokie, czego np. nie ma w PKO Leasing.

Nie da się jednoznacznie określić, która firma jest najlepsza, bo dla każdego przypadku może być to inna firma. Najlepiej zebrać oferty wybrać tą najtańszą, sprawdzić jeszcze dokładnie tabelę opłat i prowizji i wypytać doradcę, o wszystkie opłaty jakie możemy ponieść.

Potem warto jeszcze trochę ponegocjować, bo zwykle schodzą z ceny, żeby pozyskać klienta.

Ostatnim etapem jest jeszcze kwestia ubezpieczenia. Ty zwykle wybiera się tą ofertę od leasingodawcy, bo jak znajdziemy sobie sami to zapłacimy wysoką opłatę za zewnętrznego ubezpieczyciela, ale i tak warto sprawdzić w innych firmach, bo mając inną propozycję leasingodawca nam obniży swoją do tego samego poziomu.

Similar Posts:

 • Najlepszy kredyt hipoteczny
  Jeśli poważnie myślisz nad kupnem mieszkania, teraz jest dobry czas. Ceny idą w dół i nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić. Bynajmniej nie zaczną rosną w ciągu następnych kilku tygodni.
  To akurat tyle czasu ile Ci potrzeba na to, żeby znaleźć interesującą Cię ofertę a ponadto przejrzeć kredyty hipoteczne w bankach.
 • Leasing dla firm
  Firmy korzystają z różnych sposobów umożliwiających im powiększanie swoich zasobów, a co za tym idzie – rozwój. Jednym z takich właśnie sposobów jest leasing – czyli umowa cywilnoprawna będąca specyficzną formą dzierżawy.
  Najczęściej leasing kojarzy się z autami – pomaga przedsiębiorstwu w budowaniu floty samochodowej. Od nie dawna mamy także takie oferty banków jak leasing
 • Ubezpieczenia samochodów OC AC komunikacyjne – jak zarabia agencja ubezpieczeniowa?
  Dzisiaj przyjrzymy się jak zarabia agent ubezpieczeniowy na przykładzie agencji ubezpieczeń z Tarnowskich Gór. Czy nadal ubezpieczenia samochodowe OC AC są opłacalnym biznesem i czy warto otwierać takie firmy.
  Praktycznie większość ubezpieczeń samochodów kupowana jest od pośredników. Wprawdzie rośnie coraz bardziej tendencja do zakupu polisy AC i OC prze Internet bezpośrednie od towarzystwa ubezpieczeniowego, to jednak
 • Nazwa dla firmy
  Jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć przy zakładaniu firmy jest nadanie jej odpowiedniej nazwy. Jej podstawowym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klienta. Na wybór właściwej nazwy warto poświęcić trochę czasu – lepiej to zrobić raz, a dobrze, mając na uwadze fakt, iż tak niewinny z pozoru element może przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa lub jego
 • Lendon Vivus Extraportfel – Pożyczka za darmo dla firmy. Ciekawy trik finansowy
  W życiu nikt nam nie daje nic za darmo. Jest to stara prawda, która ma zastosowanie w każdej dziedzinie życia. Jednak jak ktoś jest sprytny to może wykorzystać manewr, który Wam dzisiaj opiszę.
  Pożyczka za darmo – szybki zastrzyk gotówki dla firmy. Czy takie coś jest w ogóle możliwe i jakie za sobą niesie zagrożenia?
  W ostatnich