Najlepszy leasing samochodowy – jaki wybrać bank?

Jeśli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą, a jego firma przynosi normalne zyski, to leasing jest prawdopodobnie najlepszą metodą na sfinansowanie zakupu auta.

Wynika to z prostej kalkulacji – korzyści podatkowe przewyższają opłaty leasingowe i oprocentowanie. Szczególnie jeśli firma jest płatnikiem VAT.

Jak zatem wybrać najlepszy leasing. Nie jest to sprawa prosta. Firm leasingowych jest sporo, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto poczytać trochę i zyskać podstawą wiedzę na temat leasingu. Polecam artykuł: Tani Leasing Samochodu Osobowego…

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym jak wariant leasingu nas interesuje, a więc określić:

  • Wkład własny – najczęściej min. 10%
  • Okres leasing
  • Kwotę wykupu

Następnie zaczynamy gromadzić oferty. Można na własną rękę zostawiając swoje dane w formularzach kontaktowych firm leasingowych. Oddzwonią i podajemy im wtedy nasze oczekiwania, a oni potem przysyłają nam ofertę na maila.

Można również posiłkować się brokerem. Obecnie są nawet brokerzy internetowi jak platforma WezLeasing. Pod tym linkiem znajdziecie recenzję i opinię o tej firmie i informacje jak wybrać najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html Najtańszy leasing oferuje zwykle firma PKO, Getin i Idea, ale w przypadku tych dwóch ostatnich z kolei według wielu opinii pojawiają się tam liczne opłaty, bywa, że bardzo wysokie, czego np. nie ma w PKO Leasing.

Nie da się jednoznacznie określić, która firma jest najlepsza, bo dla każdego przypadku może być to inna firma. Najlepiej zebrać oferty wybrać tą najtańszą, sprawdzić jeszcze dokładnie tabelę opłat i prowizji i wypytać doradcę, o wszystkie opłaty jakie możemy ponieść.

Potem warto jeszcze trochę ponegocjować, bo zwykle schodzą z ceny, żeby pozyskać klienta.

Ostatnim etapem jest jeszcze kwestia ubezpieczenia. Ty zwykle wybiera się tą ofertę od leasingodawcy, bo jak znajdziemy sobie sami to zapłacimy wysoką opłatę za zewnętrznego ubezpieczyciela, ale i tak warto sprawdzić w innych firmach, bo mając inną propozycję leasingodawca nam obniży swoją do tego samego poziomu.