Niszowa produkcja i handel

Ostatnio sporo mówi się kryzysie i światowym spowolnieniu gospodarczym, które ma dotknąć także Polski. Sektor meblowy wydaje się nie wykazywać na razie jego objawów.

Na polskim rynku firmy produkujące meble poszukują nowych form pozyskania klienta. Coraz częściej zauważają możliwości Internetu jako nowe pole działania. Przykładowo firma sprzedająca meble. Funkcjonuje ona już jakiś czas, nie dawno weszła też na rynek internetowy. Firma prowadziła wcześniej handel stacjonarny w polskich dużych miejscowościach. Korzysta też z możliwości sprzedaży jakie niesie za sobą Allegro. To alternatywa metoda handlu. Sklepy stacjonarne także dają zysk. Firma sprzedaje w sieci tylko meble swojej produkcji. (Wpis na blogu opisujący opisujący serwis firmy w odniesieniu d charakterystyki rynku sieciowego.)
Handel  meblami przez internet nie należy do łatwych co wynika z dużej liczby podmiotów na tym rynku, a także  koszów wysyłki.  Ogólnie do trudnych zw na dużą liczbę podmiotów na rynku można wskazać kilka gałęzi sprzedaży internetowej:

  1. buty
  2. sprzęt komputerowy, gry i programy
  3. aparaty
  4. opony – przykład sklepu sprzedającego  opony używane

Jeśli weźmiemy pod uwagę opony używane to  powyższe przedsiębiorstwo też od jakiegoś czasu działa w internecie.  To  dość interesująca firma, gdyż handluje towarami używanymi, a dokładnie to sprzedaje felgi i opony używane.  To jedynym tego typu znanym mnie sklepem mający w swojej  ofercie opony używane. Na rynku internetowym jest masę firm sprzedających nowe opony, dlatego też przypuszczalnie firma nastawiła się na taką nisze branżową, którą są opony używane

Wróćmy do meritum czyli mebli. Meble jak wcześniej pisałem wiążą się ze specyficznymi utrudnieniami – mam tu na myśli  koszty Wysyłki. Sklep internetowy sprzedaje meble na cały kraj, a więc zazwyczaj meble te są  wysyłane kurierem lub odbierane osobiście, co stanowi też pewnego rodzaju barierę, aczkolwiek mimo tego tworzone jest coraz więcej sklepów sprzedających  meble w sieci.

Źródła:
https://www.ibiznes.katowice.pl/