Tanie opony i nie tylko – sklepy internetowe

Sklep internetowy to niewątpliwie szansa dla firmy prowadzącej jedynie handel metodami tradycyjnymi, na pozyskanie nowych klientów. Coraz częściej ludzie robią zakupy w internecie. Niewątpliwie to jeden z dobrych efektów rozpowszechnienia sieci internetowej. Dlatego często małym firmom może się wydawać, iż sklep internetowy to metoda, która zapewni im szybki przyrost liczby klientów.

Niestety nie jest to najczęściej, a właściwie nigdy, takie łatwe. Wszystko zaczyna się od promocji sklepu. Nie wystarczy zlecić firmie postawienie dla nas sklepu internetowego. Trzeba go jeszcze rozpromować w sieci, a to zwykle wiąże się z dużo większymi nakładami niż postawienie sklepu, koszty serwerów domeny itp. razem wzięte. Początek takiej działalności w internecie jest często dość ciężki. Jako przykład jak warto zaczynać prowadzenie takiego sklepu w sieci chciałbym opisać pewną firmę i ich nowopowstający sklep internetowy. Salon na razie rozpoczyna sprzedaż w sieci. Firma prowadzi oczywiście także sprzedaż tradycyjną na lokalnych dla salonu rynkach. Dodatkowo firma handluje też na aukcjach internetowy. Za pewne będzie to dobre zabezpieczenie, na wypadek gdy meblowy sklep internetowy nie opłacał się i nie był rentowny. Prócz tego salony również też przynoszą spory dochód.

Zatem decyzja o otwarciu lokalnych filii: salonów sprzedających meble pod marką firmy, była logiczny posunięciem, przed w ogóle jakimkolwiek pomysłem zakładania sklepu internetowego. Powiem również, że Salon prowadzi, jak już wspomniałem sprzedaż mebli swojej produkcji. Innym przykładem dobrym dla tego artykuły mogła by być firma sprzedająca tanie opony również od niedawna w internecie. Można powiedzieć, że są na rynku internetowym branże łatwe i trudniejsze. Wszystko zależy od formy oferowanego towaru. Za pewne do trudniejszych sektorów można zaliczyć właśnie opony. W grupie tej jest prawdopodobnie największa konkurencja jeśli chodzi o rynek sieciowy. Chciałbym oprzeć się w tym momencie na doświadczeniach właściciel owej firmy, sprzedające te tanie opony, który niedawno również otwarł sklep internetowy tanich opon używanych. Sklep ten, co można zobaczyć samemu pod wyżej zamieszczonym linkiem, oferuje tanie opony używane oraz felgi używane.

Zatem oferuje produkty tylko używane. Dość nietypowa oferta jak na sklep internetowy. Utrudnieniem może być w tym przypadku niechęć klientów do zakupu towarów używanych, których nie dotykali. Tym bardziej, że nie wątpliwie nawet te wyjątkowo tanie opony używane, bo felgi to już w ogóle, mogą wiązać się z niepewnością, przy robieniu zakupów z użyciem Internetu. Zatem opony używane i felgi używane to dosyć niełatwy produkt dla sklepu sieciowego. Przecież nawet te tanie opony to mimo wszytko jednak trochę zakup, a nie kilka groszy, które możemy sobie ryzykować bezstresowo. Mimo wszystko właściciel firmy Extraopony – Tanie Opony, który przy okazji jest moim znajomym, fantastycznie sobie radzi na tak skomplikowanym rynku. Na zakończenie, jeśli chcecie kupić tanie opony używane, felgi albo dobre meble to z czystym sumieniem mogę polecić obydwie firmy, ponieważ znam obydwu właścicieli.

Źródła:
http://www.infokolumna.info/
https://tokefem.jimdo.com/

Similar Posts:

 • Felgi używane – darmowe porady
  Jako że jesteśmy nadal średnio zamożnym narodem, w Polsce wciąż dużo osób kupuje opony i felgi używane. Zarówno w przypadku opon jak i felg używanych, ceny są niewątpliwie bardzo niskie
  w porównaniu do nowych, szczególnie tych dobrych marek. Trzeba jednak pamiętać, żeby dowiedzieć się czy felga używana nie ma wad bądź uszkodzeń, nie jest pokrzywiona itp. Felgi
 • Niszowa produkcja i handel
  Ostatnio sporo mówi się kryzysie i światowym spowolnieniu gospodarczym, które ma dotknąć także Polski. Sektor meblowy wydaje się nie wykazywać na razie jego objawów.
  Na polskim rynku firmy produkujące meble poszukują nowych form pozyskania klienta. Coraz częściej zauważają możliwości Internetu jako nowe pole działania. Przykładowo firma sprzedająca meble. Funkcjonuje ona już jakiś czas, nie dawno weszła
 • Opony używane – Warszawa – sklepy
  Warszawa jako stolica jest niewątpliwie miastem, gdzie rynek regionalny jest obarczony dużą konkurencją. Dlatego też producenci poszukując nowych możliwości sprzedaży wchodzą na rynek internetowy, ale ten również jest już mocno obciążony pod względem konkurencji. Dlatego poszukuje się nisz rynkowych.
  Chcieliśmy dzisiaj zaprezentować dwa sklepy działające od niedawna na rynku regionalnym jakim jest Warszawa, między innymi także
 • Ozdoby ślubne, tanie opony – czy to produkty niszowe na rynku sieciowym?
  Poszukują nietypowych branż na rynku internetowego można niewątpliwie wskazać sektor cukierniczo-spożywczy. Raczej sporadycznie spotyka się w sklepach internetowych produkty żywnościowe,  jednak pojawiają się już pierwsze sklepy internetowe tego rodzaju towar, oczywiście nie mam tu namyśli dóbr typu pieczywo itp., ale w analizowanym przez nas przypadku chodzi o ozdoby ślubne na ciasto.
  Przykładem będzie tu jedne z
 • Nietypowe segmenty e-handlu
  Istnieją w sieci swojego rodzaju nietypowe segmenty e-handlu. Czy to chociażby ze względu na swoją specyfikę, czy rodzaj produktu albo też warunki konkurencyjne.
  Do takich segmentów można na przykład zaliczyć dekoracje ślubne. Ponieważ taki produkt jak dekoracje ślubne nie jest sprzedawany zbyt często w ramach e-handlu, raczej dominują tu tradycyjne metody sprzedaży, co nie znaczy