Lendon Vivus Extraportfel – Pożyczka za darmo dla firmy. Ciekawy trik finansowy

W życiu nikt nam nie daje nic za darmo. Jest to stara prawda, która ma zastosowanie w każdej dziedzinie życia. Jednak jak ktoś jest sprytny to może wykorzystać manewr, który Wam dzisiaj opiszę.

Pożyczka za darmo – szybki zastrzyk gotówki dla firmy. Czy takie coś jest w ogóle możliwe i jakie za sobą niesie zagrożenia?

W ostatnich latach powstało tyle firm pożyczkowych, że konkurencja jest na tym rynku przeogromna. Stąd też reklamy firm typu Vivus, Lendon, Filarum itp. z ofertą darmowych pożyczek. Na pierwszy rzut oka, każdy nieufny wobec takich firm człowiek podda pod wątpliwość wiarygodność tego typu reklam. Przecież te firmy zajmują się pożyczaniem pieniędzy na olbrzymi procent ludziom, którym banki już nie chcą pożyczać. Mają taką opinię, że lepiej omijać pożyczki pozabankowe z daleka. Poniekąd tak jest, ale są sytuacje, że można je wykorzystać dla własnych korzyści. Otóż te pożyczki za darmo dla nowych klientów są naprawdę darmowe. Spełniają one rolę marketingowo-reklamową dla tych firm. Pojawiają się w ofertach w celu pozyskania nowych klientów, w nadziei, że skorzystają ponownie z kolejnej pożyczki, która już nie będzie darmowa, tylko na normalnych warunkach, a zatem wręcz przeciwnie będzie droga. Jednak po skorzystaniu z takiej promocyjnej pożyczki klient w żaden sposób nie jest zobowiązany do zaciągania kolejnej. Jedyny warunek to terminowa spłata.

kalkulator

Pożyczka na użytek firmy

Każdy mały przedsiębiorca wie, że zdarzają się w firmie tak zwane zatory płatnicze, potrzebne są pieniądze na zakup czegoś i brakuję nam nieco większej gotówki. Można wtedy skorzystać z takiej oferty pożyczki za darmo, ale tylko wtedy gdy wiemy, że za chwilę będziemy mieć pieniądze na spłatę takiej pożyczki.

Są to jednak oferty dla osób prywatnych. Tak przynajmniej jest w tych najpopularniejszych jak Vivus, czy Lendon. Zatem musimy zaciągnąć taką pożyczkę na siebie, a nie na firmę. Jednak w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jest to prawie tożsame.

Nie w każdej firmie jednak otrzymamy taką pożyczkę. Niektóre chcą zaświadczenia o dochodach, czy też innych dowodów potwierdzających źródło naszych dochodów. Jeżeli głównym źródłem naszych dochodów jest działalność gospodarcza to niektóre firmy mogą nam odmówić udzielenia pożyczki. Wiem, że to dziwne, ale tak się często zdarza. Np. w Wonga – wiem bo sam próbowałem. Mimo, że miała być bez zaświadczeń to zostałem poproszony o potwierdzenie dochodu. Jednak Vivus nie przeprowadza weryfikacji dochodów. Nie wiem dokładnie jak to jest w Lendon, Extraportfel, czy Filarum, bo tam na razie nie korzystałem, ale w Internecie jest sporo opinii, które potwierdzają, że te pierwsze pożyczki w tych firmach są darmowe. Abstrahując od opinii o kolejnych pożyczkach, które są drogie.

Gdzie można pożyczyć pieniądze za darmo

Firma Kwota maksymalna Okres RRSO
Vivus 3000 zł 30 dni 0%
Lendon 3000 zł 45 dni 0%
Extraportfel 3000 zł 45 dni 0%
Filarum 1000 zł 30 dni 0%

Podkreślam jeszcze raz, że warunkiem aby taka pożyczka dla nowego klienta była darmowa jest terminowa spłata, w innym wypadku narazimy się prawdopodobnie na poważne koszty.

Przydatne linki do opisów i recenzji pożyczek wraz opiniami:

Pożyczka Vivus w Antyhaczyk – opinie o tej pierwszej za darmo do 3 tys. zł na 30 dni.
Pożyczka Lendon – opinia i opis pierwszej darmowej pożyczki w Lendon.
Extraportfel – opinia o pierwszej pożyczce za darmo Extraportfel (Przy okazji podobno Lendon i Extraportfel należą do jednego właściciela, ale są osobnymi podmiotami i można skorzystać z promocyjnej pierwszej pożyczki za darmo w obu firmach).

Zagrożenia i ryzyko

pieniądze

Niestety jak nie spłacimy takiej pożyczki, to przestanie być ona darmowa. Wiadomo jak to jest z płaceniem faktur – liczymy, że ktoś nam zapłaci, a tu nagle nie ma płatności. Dlatego z takie pożyczki można skorzystać tylko będąc w pełni świadomym konsekwencji jej niespłacenia i pewnym, że będziemy mieć na 100% pieniądze na spłatę w ciągu miesiąca. W przeciwnym wypadku jak spłata będzie nam się mocno przedłużać to skrajnie wysokie oprocentowanie i opłaty mogą nas zrujnować, a firmę doprowadzić do bankructwa. Także trzeba do tego podejść z dużą ostrożnością.

Źródła:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/chwilowka-za-darmo-ale-dodatkowe-opcje-drogie/sb2npv

Similar Posts:

 • Dotacje w internecie za darmo
  Marzy mi się taka strona internetowa na której całkowicie za darmo będzie można uzyskać dotacje na różne cele. Jak wiadomo to z dotacjami nigdy nie jest taka prosta sprawa i trzeba się bardzo ostro nabiegać lub wynająć specjalne biuro, które wie jak się takie dotacje załatwia.
  Serwis, który ja pragnę stworzyć miałby na celu, aby
 • Czasami pożyczka pozabankowa to dobre rozwiązanie
  Wychowanie dziecka nie jest taką łatwą sprawą. Przekonali się o tym na pewno wszyscy rodzice, którzy mają bobasa. Początki są naprawdę trudne. Każdy rodzic chciałby zapewnić dziecku jak najlepszy byt, choć nie zawsze jest to możliwe. Rodzice chcą, by bobas miał wszystko, czego potrzebuje, żeby mu niczego nie zabrakło.
  Pożyczki na wychowanie dziecka
  Pierwsze lata dziecka są
 • Pożyczki „chwilówki”
  Czasem w życiu zdarza się, że ludzie mają kłopoty finansowe. W zasadzie co chwilę ludzie stają przed wyborem, czy kupić coś czy nie kupić. Niestety nie zawsze mamy pieniądze, żeby zakupić jakąś potrzebną rzecz. W takich momentach oczywiście myślimy o znajomych czy też o rodzinie, które mogłaby nam pożyczyć takie pieniądze.
  Niestety zwykle jest tak, że
 • Zarabianie w internecie
  Dlaczego na tak wielu ludzi działa bardzo pociągająco reklama, w której zawiera się słowo: za darmo ?  Za darmo to, za darmo tamto i efekt gwarantowany. Niby każdy wie, że za darmo nic nie ma wartościowego. A ten, kto nie wie, musi być naiwny. Ja do takich, naiwnych zdecydowanie nie należę i nie należałem. Nie
 • Kredyt z komornikiem na karku – pieniądze dla zadłużonych
  Szukasz pożyczki, która nie będzie kosztowała Cię dużo, albo i znacznie więcej? Czyli interesuje Cię pożyczenie pieniędzy, jednakże bez dodatkowych kosztów? Kredyt z komornikiem lub pożyczka bez opłat wstępnych to coś co Cię kusi? Sama decyzja o zaciągnięciu zobowiązania finansowego nie jest łatwa. Trzeba je przecież będzie spłacać przez kilka czy kilkanaście miesięcy. A kiedy