Leasing dla firm

Firmy korzystają z różnych sposobów umożliwiających im powiększanie swoich zasobów, a co za tym idzie – rozwój. Jednym z takich właśnie sposobów jest leasing – czyli umowa cywilnoprawna będąca specyficzną formą dzierżawy.

Najczęściej leasing kojarzy się z autami – pomaga przedsiębiorstwu w budowaniu floty samochodowej. Od nie dawna mamy także takie oferty banków jak leasing konsumencki dla osób prywatnych i to także najczęściej dotyczy finansowania zakupu samochodu. Ponadto opisywane tutaj umowy znajdują zastosowanie także i w wielu innych dziedzinach – jak na przykład w odniesieniu do nieruchomości. Leasing polega na tym, że jedna strona przekazuje drugiej prawo do korzystania z danej rzeczy na określony czas w zamian za płacone co miesiąc raty.

Po upływie tego terminu leasingobiorca może tę rzecz (samochód, nieruchomość, maszyny etc.) nabyć na własność. Korzyści płynących z leasingu wymienić można wiele – między innymi stosunkowo nieduże zaangażowanie własnych środków, optymalizacja obciążeń o charakterze podatkowym (pojawia się w tym kontekście pojęcie tak zwanej tarczy podatkowej) czy rozliczanie podatku VAT. Firmy chętnie sięgają po takie rozwiązania.

Leasing dla firmy, która generuje przychody to znakomite rozwiązanie żeby zmniejszyć podatki.

Similar Posts:

 • Najlepszy leasing samochodowy – jaki wybrać bank?
  Jeśli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą, a jego firma przynosi normalne zyski, to leasing jest prawdopodobnie najlepszą metodą na sfinansowanie zakupu auta.
  Wynika to z prostej kalkulacji – korzyści podatkowe przewyższają opłaty leasingowe i oprocentowanie. Szczególnie jeśli firma jest płatnikiem VAT.

  Jak zatem wybrać najlepszy leasing. Nie jest to sprawa prosta. Firm leasingowych jest sporo, a

 • Telepraca i zyski.
  gratis
  Podczas zdalnej pracy, oprócz ustalonych zarobków pieniężnych otrzymuje się przy okazji wiele pobocznych spraw, które można zaliczyć jako zyski. Biorąc to pod uwagę, zarabianie w internecie jest bardzo intratnym zajęciem. Jako przykład można wymienić osobę, która pracuje na stanowisku webmastera. Dzięki swojej pracy taka osoba otrzymuje wiele informacji, które później może wykorzystać z pożytkiem dla
 • Pożyczki pod zastaw nieruchomości
  Nie każdy, kto zamierza dostać pożyczkę banku posiada dom czy mieszkanie. Dobrym zabezpieczeniem, zastawem jest jednakże także działka. Każda pożyczka pod zastaw nieruchomości łączy w sobie cechy dwóch kredytów – hipotecznego oraz gotówkowego.
  Tym samym osoba, której bank nie chce udzielić tradycyjnej pożyczki czy kredytu, a która jest właścicielem działki może z powodzeniem starać się
 • Oświetlenie sufitowe, jak lampy led sprawdzają się w takim zastosowaniu
  Niewątpliwie coraz modniejsze staje się oświetlenie sufitowe. Dzieje się tak głównie za sprawą coraz większego
 • Diodowe formy oświetlenia coraz popularniejsze
  W obecnych czasach technologia staje się coraz bardziej wydajna i ekologiczna.