Jak kupować gotowe firany lub modne rolety okienne?

Szybkim i stosunkowo niedrogim sposobem na udekorowanie okna jest zakup gotowych firanek. Wystarczy je tylko powiesić i sprawa załatwiona, zaś wybór w sklepach jest na tyle duży, że każdy z pewnością znajdzie takie rozwiązania, jakie najbardziej mu odpowiadają. Jest jednak kilka ważnych kwestii, na które przy tej sposobności trzeba zwrócić uwagę.

Długość firan

modne rolety do okienWybierając się na zakupy, trzeba koniecznie znać dokładne wymiary poszczególnych okien. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku okien, które były wykonywane na indywidualne zamówienie, ponieważ ich rozmiary najczęściej różnią się od standardowych. Tutaj szalenie istotnym parametrem jest długość firanek. Dlaczego? Z kilku powodów. Firanka nie powinna zawadzać ani o podłogę, ani o parapet. Najlepiej, jeśli unosi się tż nad ich powierzchnią, ale nie może być też za krótka. Trzeba się też zastanowić nad tym czym pod oknem nie będą ustawiane jakieś domowe sprzęty – w takim układzie kupowanie długich firan mija się z celem, gdyż i tak nie będzie można podziwiać ich w pełnej krasie. Kolejna kwestia to taka, że mierząc długość firany, zawsze trzeba brać poprawkę na karnisz. Obniża bądź podwyższa on (w zależności od modelu) poziom zawieszenia firanek o kilka lub nawet o kilkanaście centymetrów.

Nie tylko funkcjonalność

O funkcjonalności firanek decydują też inne czynniki. Nie powinny one utrudniać dostępu do okna i uniemożliwić jego uchylenia, gdy zachodzi takowa potrzeba. Nie mają też prawa przysłaniać swoim wzorem doniczkowych roślin oraz innych dekoracji ustawianych na parapecie.

Sprawdź tutaj czy znajdziesz dla siebie modne rolety do okien i jeśli tak to napisz swoją opinię o tym sklepie.

Względy estetyczne odgrywają równie ważną rolę, co i aspekty praktyczne. Pod względem fasonu, materiału oraz kolorystyki firanka powinna pasować do wystroju danego wnętrza. Od tego w dużym stopniu zależy m. in. przepuszczalność światła. W tym kontekście trzeba nieć na względzie przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. I tak dla przykładu w salonie wskazane są subtelne rozwiązania, które ładnie przepuszczają światło, zaś w sypialniach mile widziane są firanki o właściwościach zaciemniających.

Naprawdę modne i nie drogie rolety znajdziesz w serwisie internetowym Roletko.pl

Similar Posts:

 • Diodowe formy oświetlenia coraz popularniejsze
  W obecnych czasach technologia staje się coraz bardziej wydajna i ekologiczna.
 • Oświetlenie sufitowe, jak lampy led sprawdzają się w takim zastosowaniu
  Niewątpliwie coraz modniejsze staje się oświetlenie sufitowe. Dzieje się tak głównie za sprawą coraz większego
 • Auto kupmy za własną gotówkę
  Sfinansowanie zakupu samochodu nie należy do najłatwiejszych czynności. Liczyć musimy się bowiem z tym, że zmuszeni będziemy wyrzucić tych kilka – kilkanaście tysięcy złotych na wymarzone auto.
  Cóż, do zakupu nikt nas przecież nie zmusza, a skoro przychodzi nam cenić sobie przede wszystkim komfort, to na pewno zdecydujemy się na taką opcję. Wystrzegałbym się jednak
 • Dekoracje komunijne – darmowe poradniki
  Dzisiejszy artykuł to darmowy poradnik na temat nie co luźniejszy, nie jest to rozbudowany felieton, ale zachęcamy do przeczytania.
 • Miejsce zaciągnięcia kredytu ma znaczenie.
  Na pozór bez większego znaczenia jest to, gdzie tak właściwie przyjdzie nam zaciągnąć kredyt. Kiedy to jednak sytuacji tej przyjdzie nam przyjrzeć się z bliska – na pewno dojrzymy zasadnicze różnice, które to zadecydują o wybraniu takiego, a nie innego rozwiązania. Skąd jednak mamy wiedzieć, że różnice takie w ogóle występują? Przede wszystkim przydatny okazać