Inwestycje w surowce dowód na poszerzenie rynku?

Bardzo interesują mnie wszelkie nowinki dotyczące finansów i ekonomii. Ostatnio bardzo modne zrobiło się inwestowanie pieniędzy w surowce. Inwestycje w surowce są o tyle bezpiecznie, że decydują się na nie nawet osoby nie posiadające zbyt dużej wiedzy o danym rynku.

Po kryzysie ekonomicznym jaki spotkał Europę duża część inwestorów wycofała się ze strefy euro. Jako pewniejszą walute wybrano frank szwajcarski. Bank Centralny Szwajcarii dość długo oponował przeciwko wzrostowi kursu franka. Jednak po tygodniu frank wyłamał się i poszybował w górę. Wraz z euro spadł kurs dolara. Tym bardziej, że z powodu wysokie ryzyka kryzysu USA zdecydowało się na dodrukowanie sporej części dolarów. Jak wiadomo nie przyczyniło się do wzrostu wartości realnej tej waluty. Inwestorzy zaczęli szukać bardziej stabilnych form lokowania pieniędzy. Spora część przerzuciła się na surowce takie jak ropa czy złoto. Ceny ropy były w ostatnim czasie jedne z najwyższych w historii. Ceny zaś złota były najwyższe jakie w ogóle kiedykolwiek odnotowano. Wiadomo również, że wraz ze wzrostem cen produktów podstawowych wzrastają ceny również produktów substytucyjnych. Dlatego też ceny produktów ropo pochodnych poszybowały w górę I ceny srebra również. Wiele osób, które zdecydowały się na inwestycje w srebro zyskało bardzo dużo. Nigdy wcześniej nikt nie poleciłby inwestycje w metale szlachetne. Jednak teraz coraz więcej doradców radzi by zaryzykować i zainwestować. Prócz metali szlachetnych wzrosły również ceny papieru, kawy, gumy, wina i innych produktów. Szczególnie uznanie zdobyły inwestycje własnego kapitału w wino i cygara.

Również meble antyczne i obrazy przeżywają swój drugi renesans. Ludzie inwestują już niemal we wszystko na czym tylko można zarobić. Jeszcze do niedawna spora część inwestorów inwestowała tylko w nieruchomości, akcje, fundusze zamknięte lub obligacje. Teraz rośnie odsetek osób, które lokują pieniądze w inwestycje alternatywne. O czym to świadczy? O tym, że rynek się poszerza. Świadomość ekonomiczna rośnie. Ludzie coraz częściej chcą zaryzykować. Nie ograniczają się tylko do wypróbowanych sposób ale też szukają atrakcyjnych alternatyw.

Similar Posts:

 • Ozdoby ślubne, tanie opony – czy to produkty niszowe na rynku sieciowym?
  Poszukują nietypowych branż na rynku internetowego można niewątpliwie wskazać sektor cukierniczo-spożywczy. Raczej sporadycznie spotyka się w sklepach internetowych produkty żywnościowe,  jednak pojawiają się już pierwsze sklepy internetowe tego rodzaju towar, oczywiście nie mam tu namyśli dóbr typu pieczywo itp., ale w analizowanym przez nas przypadku chodzi o ozdoby ślubne na ciasto.
  Przykładem będzie tu jedne z
 • Diodowe formy oświetlenia coraz popularniejsze
  W obecnych czasach technologia staje się coraz bardziej wydajna i ekologiczna.
 • Ciekawa branża na rynku – ozdoby cukiernicze
  W dzisiejszym wpisie chciałbym w skrócie zaprezentować w miarę nową i zarazem dosyć nietypową branże rynku internetowego. Chodzi mi o ozdoby cukiernicze.
  Rodzaj produktów, do których zaliczyć można ozdoby cukiernicze jest raczej trudny w transporcie, biorąc pod uwagę wysyłkę kurierem lub pocztą, które to formy są podstawową metodą dostarczenia zamówionego w internecie produktu do klienta.
 • Darmowe gry Formuła 1
  Szukam dobrej strony gdzie można sobie pograć w ligę formuła 1. Jestem fanek tego sportu i wiem, że niektórzy organizują takie darmowe gry formuła 1 i coraz więcej osób się tam ściga. Szukałem już w wyszukiwarkach, ale jest tego tyle, że nie mam pojęcia na którą ligę mam się zdecydować.
  Formuła 1 to pasja, którą
 • Nietypowe segmenty e-handlu
  Istnieją w sieci swojego rodzaju nietypowe segmenty e-handlu. Czy to chociażby ze względu na swoją specyfikę, czy rodzaj produktu albo też warunki konkurencyjne.
  Do takich segmentów można na przykład zaliczyć dekoracje ślubne. Ponieważ taki produkt jak dekoracje ślubne nie jest sprzedawany zbyt często w ramach e-handlu, raczej dominują tu tradycyjne metody sprzedaży, co nie znaczy