Czarnogóra jako cel wakacyjnej podróży

Jeśli znudzony już jesteś wyjazdami do oklepanych, zapchanych turystami kurortów i nie chcesz już w tym roku jechać „tam gdzie wszyscy”. To może zaciekawi Cię oferta Czarnogóry. Nie jest to jeszcze tak popularne kraj na rynku turystycznym, ale za to ma bardzo wiele do zaoferowania. Ogólnie Czarnogóra jest regionem bardzo ładnym i ma na prawdę cudowne krajobrazy powiązane z rzadkim środowiskiem naturalnym, a oprócz tego połączenie skalistych plaż i morza zapewnia nam równie przecudowne wrażenia. Można tam przyjechać w celu zwiedzania a także podziwiania przyrody, jak również w celu wypoczynku – na kąpiele w morzu, opalanie itp. W sumie dość interesującym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, że na przykład wyjeżdżając tam w okresie maja można w górach pojeździć na snowbordzie, a później przenieść się do terenów brzegowych i odrobinkę poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że wystąpią odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można podróżować w sumie przez cały rok. Aczkolwiek najbardziej przyjazne warunki pogodowe i nie tylko pojawiają się w maju, czerwcu lub wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy mniejszy. W sumie w okresie letnim pod kątem klimatycznym Czarnogóra przypomina nieco nasz kraj, Jednakże jest o wiele goręcej i uraczymy tam dużo więcej słońca.

Sporo informacji o tym kraju można znaleźć też np. tutaj: www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/

Czarnogóra poza ładnym morzem i niesamowitymi widokami ma również dużo nieprzeciętnych miejsc wartych zwiedzenia, nie tylko mowa tu o zabytkach architektury, których też jest w Czarnogórze sporo, ale także o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności widokowej i nie tylko. Odbywa się tam również wiele imprez, można także znaleźć wiele klubów muzycznych, mniej lub bardziej ekskluzywnych.

Similar Posts:

 • Pożyczka a wyjazd nad morze
  Wyjazd nad morze cieszy wielu ludzi. Jest to miła przejażdżka szczególnie dla dzieci. Mogą one tam pobiegać nad morzem, pokąpać się w morzu. Mają one tam bardzo dużo miejsca do zabawy, więc mogą spędzić tam aktywnie czas.
  Również dla rodziców jest to miły czas z uwagi na to, że mogą odpocząć. Dzieci same się sobą zajmą,
 • Darmowe strony internetowe
  Rok temu założyłem darmową stronę w Internecie poświęconą meteorologii. Ogólnie mam sporo stron internetowych i jest to kolejny mój projekt.
  Oprócz dużej ilości zdjęć, i informacji pomagających poznać tajemnice pogody, postanowiłem zacząć pisać artykuły o prognozowaniu pogody, pomagające ułożyć sobie samemu – przy zachowaniu odpowiedniej staranności – własną, całkiem niezłą prognozę pogody i to chyba lepszą
 • Forum turystyczne
  Zimą, przeglądając forum turystyczne zawsze marzy się o wiośnie, wiosną o lecie, a latem o kolejnych wakacjach, bo te minęły w oka mgnieniu. Nic więc dziwnego, że wiele osób już jesienią zastanawia się jak spędzi najbliższy wakacyjny urlop, który dopiero za rok.
  Turystyka chyba nie odczuwa przestoju, chociaż oczywiście najwięcej wycieczek sprzedaje się w okresie
 • Egipt – wymarzone wczasy, czy pobyt w toalecie?
  Wiele osób pragnie odwiedzić Egipt. Jednak jedynie Ci, którzy już tam byli wiedzą, że z „zemstą nie ma żartów”.
 • Papilotki
  Kilka pomysłów na ich wykorzystanie – darmowy poradnik internetowy