Egipt – wymarzone wczasy, czy pobyt w toalecie?

Wiele osób pragnie odwiedzić Egipt. Jednak jedynie Ci, którzy już tam byli wiedzą, że z „zemstą nie ma żartów”. Sam Egipt to niewątpliwie, jak można przeczytać w wielu przewodnikach, szczególnie interesujący turystycznie region, który warto zwiedzić – orientalna kuchnia, stare piramidy, cudne widoki, piaszczyste plaże oraz jedna z bogatszych rafa koralowa, to tylko niektóre z walorów przyciągających do Egiptu całe rzesze turystów. Ale należy wiedzieć, iż Egipt dostarcza także mało przyjemne tajemnice. Jedną z nich jest choroba kolokwialnie zwana zemstą faraonów (więcej tutaj.)

Kobieta z założenia ma mocniejsze trzewia…

Choroba ta poważnie potrafi zepsuć każdemu Europejczykowi wczasy w Egipcie. Stała się ona przekleństwem dużej liczby ludzi zwiedzających ten kraj. Z nieznanych powodów intensywniej atakuje facetów, co nie znaczy, iż któraś kobieta może pomyśleć, że jest odporna. Chociaż kobieta jest nieco mniej narażona na atak zemsty niż facet, ale mimo to każda kobieta również powinna równie mocno uważać, bowiem różnica w w zachorowaniach kobiet i facetów jest bardzo niewielka. Choroba ta objawia się wyjątkowo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych wypadkach poziom temperatury bywa bardzo wysoka nawet do 42 st., co też może być szkodliwe dla życia pacjenta. Zemsta faraona wywoływana jest przez powszechnie w Egipcie drobnoustroje. Są one przede wszystkim w wodzie, aczkolwiek ogólnie pojawiają się wszędzie, a sam Egipt nie zalicza się do zbyt czystych regionów tak więc o bakterie nie trudno. Jak ustrzec się zarazków będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie urlopu odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Oprócz tego nie wolno pić wody z kranu, nie wolno się jej nawet napić przypadkiem w trakcie brania prysznicu. Pijemy jedynie wodę mineralną, nawet zęby myjemy wodą butelkową. Egipt to nie EU, woda tam jest zapełniona zarazkami wszelkiej maści, którym mnożeniu sprzyja też miejscowy ciepły klimat. Przebywając w Egipcie spożywamy tylko poddane obróbce termicznej pokarmy, żadnych niegotowanych warzyw, czy owoców. Picie wódki również może pomóc. (Źródło). Jednakowoż nawet stosownie wymienionych rad nie daje nam żadnej gwarancji, iż nie dorwie nas przypadłość Faraona. W sytuacji wystąpienia słabych objawów warto zakupić w miejskiej aptece lek o pod nazwą Antinal, polskie lekarstwa nie dają nic. Jednak kupując ten lek nie pokazujmy, że boli nas brzuch itp. – spytani – poinformujmy sprzedawcę, że kupujemy na wszelki wypadek, albowiem gdy aptekarz zorientuje się, że jest nam potrzebny to zapłacimy za niego cztery razy więcej niż normalnie. W sytuacji mocnych objawów należy udać się do lekarza.

Inne źródła:

https://www.wikipedia.org

Similar Posts:

 • Pożyczka na ubrania
  Niektórzy ludzie, a szczególnie kobiety mają manię kupowania ubrań. Mimo, że szafa jest ich pełna, nie są w stanie sobie odmówić kolejnej rzeczy. Kobiety po prostu nie powinny chodzić na zakupy, ponieważ wtedy nie mogą się powstrzymać.
  Nie przekonuje ich to, że nie mają pieniędzy czy też posiadają już podobną sukienkę. Mimo wszystko muszą kupić daną
 • Skąd bierze się popularność firm pożyczkowych?
  Pożyczki pozabankowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Wielu ludzi nie stać na kredyty, których otrzymanie jest uzależnione od wielu wymagań stawianych przez banki. Dotyczą one przede wszystkim zdolności kredytowej, która musi się kształtować się na odpowiednio wysokim poziomie. Z drugiej zaś strony przeciętny człowiek w naszym kraju zarabia zbyt mało, by utrzymać się jedynie
 • Darmowe strony dla miss Polski Internetu
  Każdy ma prawo do darmowego i uwolnionego internetu bez żadnych ograniczeń. Nie tylko Ci którzy używają go do pracy i zarabiania pieniędzy , ale także dzieci, dorośli , starsi oraz takie osobistości jak miss Polski. Dlatego jeśli ktoś robi darmowe strony, a na nich gry filmy i muzykę to warto ją pokazywać wszystkim nawet ,
 • Pożyczki „chwilówki”
  Czasem w życiu zdarza się, że ludzie mają kłopoty finansowe. W zasadzie co chwilę ludzie stają przed wyborem, czy kupić coś czy nie kupić. Niestety nie zawsze mamy pieniądze, żeby zakupić jakąś potrzebną rzecz. W takich momentach oczywiście myślimy o znajomych czy też o rodzinie, które mogłaby nam pożyczyć takie pieniądze.
  Niestety zwykle jest tak, że
 • Tapety na pulpit
  Znów paparazzi przyłapali ich, jak na jednej z imprez szeptali sobie coś o ucha. Potem wyszli razem, jak za dawnych lat. Posypały się domysły. Może znów będą razem? Niektórzy zaczęli nawet robić sobie tapety na pulpit komputera z ich wspólnym zdjęciem.
  Ale znajomi pary nie mają wątpliwości. Andrzej nie zamierza wrócić do Magdaleny. Choć ona stara