Dekoracje komunijne – darmowe poradniki

Obecnie wiele firm oferuje dekoracje komunijne i bez problemu można łatwo kupić nawet wymyślne dekoracje komunijne, ale jeżeli chcemy nieco przyoszczędzić, nic nie stoi na przeszkodzie by wykonać je samemu.

Dzisiejszy wpis to darmowy poradnik, ale nie będzie on na temat kompleksowego dekorowania restauracji, czy pomieszczenia w domu (zależnie gdzie organizujemy komunię), gdyż rodzaju czynności wykonuje się raczej na śluby i robiąc dekoracje ślubne, a może sporadycznie niektórzy robią też na komunię. Przedstawimy z kolei kilka pomysłów na niewielkie dekoracje komunijne.

Robiąc dekoracje komunijne można korzystać z naprawdę różnorakich materiałów, poszczególne „składniki” z których wykonamy nasze dekoracje ślubne zależą tylko naszej wizji i pomysłów. Dość często wykorzystuje się obecnie do dekoracji komunijnych gałązki ozdobnych krzewów, jasne kwiaty – np. konwalie w połączeniu z kremowymi, białymi wstążkami lub np. dla dziewczynki z koronkami. Charakter dekoracji komunijnych za pewne zależny będzie od płci – czy do komunii idzie chłopiec albo dziewczyna. Dodatkowo na komunijnym stole można również postawić ozdobne świece, można też odrobinkę ozdobić obrus gałązkami ozdobnych krzewów, czy kwiatkami, by nadać mu nieco komunijnego charakteru. Aczkolwiek nie można przesadzać z tym dekorowaniem. Inne drobne dekoracje komunijne jeszcze dokupić w sklepach. Obecnie zamawia się nawet zdjęcia dzieci na tort komunijny. Tego rodzaju zdjęcia przedrukowywane są za pomocą specjalistycznego, jadalnego atramentu. Wykonuje się je na odpowiednim również jadalnym materiale, który przyklejany na górę tortu – ostatnio są bardzo popularne tego typu „bajery” . Pomysły na dekoracje komunijne mogą być różne i potrzebna jest tylko odrobina chęci i pewne zdolności, że tak powiem, plastyczne.

Źródła:
http://www.fotografia.kopernet.org/artykuly/dekoracje-slubne-plener.html – dekoracje ślubne.