Darmowe strony internetowe

Rok temu założyłem darmową stronę w Internecie poświęconą meteorologii. Ogólnie mam sporo stron internetowych i jest to kolejny mój projekt.

Oprócz dużej ilości zdjęć, i informacji pomagających poznać tajemnice pogody, postanowiłem zacząć pisać artykuły o prognozowaniu pogody, pomagające ułożyć sobie samemu – przy zachowaniu odpowiedniej staranności – własną, całkiem niezłą prognozę pogody i to chyba lepszą niż mają inne darmowe strony w polskim internecie opisane na Darmowestrony.blogan.pl. Umieściłem tam także linki do strony IMGW gdzie znajdują się w miarę (sprzed 2-3 godzin) aktualne dane przesyłane automatycznie z posterunków meteorologicznych (4 razy na dobę).

Dzięki nim, i zastosowaniu kilku wzorów matematycznych, oraz naniesieniu danych na mapę (jeżeli prognoza ma się sprawdzać w dłuższym niż 24 godzinny okresie powinna być to mapa Europy) możemy stworzyć własną prognozę, dokładniejszą niż bardzo uproszczona wersja jaką oferuje nam telewizja. Oczywiście jest to darmowa strona przeznaczona dla osób, które mają opanowane podstawy meteorologii w stopniu, co najmniej dobrym. Aby osiągnąć właśnie ten stopień, wszystkie potrzebne informacje również zamieściłem na swojej darmowej stronie. Jest ona często odwiedzana, także przez zawodowych meteorologów i studentów geografii.