Darmowe serwisy i dziennikarstwo internetowe

Zastanawiając się nad naszą dalszą edukacją z zapałem przyjdzie nam przeglądać kierunki studiów, na które możemy się wybrać. Ostatnio interesują mnie różne darmowe serwisy i dziennikarstwo internetowe.

W zależności od preferencji i zdolności wybierzemy kierunek humanistyczny, bądź postawimy na nauki ścisłe. Niektórzy z Was wybiorą dziennikarstwo i myślę, że będzie to całkiem słuszny wybór. W tym zawodzie nie ma miejsca na monotonię, chyba, że akurat przypadła Ci zmiana i musisz przesiadywać na dyżurze w redakcji, jednak i wtedy może być całkiem interesująco. Już samo pisanie artykułów należy do ciekawych zajęć, a mam praktykę prowadząc serwis poto.pl dziennikarstwo internetowe na obywatelskich zasadach. W większości przypadków trzeba kontaktować się z całkiem obcymi ludźmi, w celu zebrania jak największej liczby informacji.

Będzie to ogromną zaletą dla osób, które lubią poznawać innych ludzi. W tym zawodzie nie można być aspołecznym. Liczy się tutaj praca w grupie, praca z całkiem obcymi ludźmi. Chyba, że zostaniemy jakimiś ludźmi odpowiedzialnymi za korektę, wtedy faktycznie nadmierny kontakt z innymi członkami redakcji nie jest nam nazbyt  potrzebny. Każdy kto jest otwarty na poznawanie świata oraz innych ludzi o podobnych zainteresowaniach powinien spróbować czegoś takiego jak dziennikarstwo obywatelskie.

Dodaj komentarz