Darmowe konkursy na weselach

Wielokrotnie byłam już na różnych weselach. Za każdym razem z niecierpliwością wyczekiwałam oczepin. Wszystko dla tej atmosfery, która wtedy panuje.

Zawsze byłam ciekawa, jakie darmowe konkursy z fajnymi nagrodami będą tym razem oferowane na tym weselu. Wiele z nich się powtarzało, ale te, których nie znałam, zawsze bawiły do łez. Taką samą ciekawość wzbudzały we mnie nagrody, które się pojawiały. Nie występowały w każdym konkursie, a niekiedy w ogóle ich nie było. Najczęściej spotykaną nagrodą, przynajmniej w moim przypadku, była butelka wódki. Tzn. nie ja ją wygrywałam, ale widziałam, jak były wręczane. Mimo że wszystko idzie do przodu, to i typowych wesel jest już co raz mniej. Teraz bardzo często wszystko odbywa się w restauracji i kończy się o przyzwoitej porze. Dawne tradycje są zapominane. A szkoda, bo to tworzyło odpowiedni klimat. A jak teraz miałyby wyglądać konkursy, skoro nawet na weselach ludzie nie potrafią rozstać się ze swoim telefonem komórkowym? Musiałyby być to chyba konkursy sms?

Ja przyznam jednak , że nie jestem fanem wesel i rzadko bywam w praktyce na tego typu imprezach. W mojej rodzinie praktycznie wszyscy mają tego świadomość i już wiedzą, że ja nie obrażam się wtedy, gdy nie zostaję zaproszony na organizowane przez kogoś z nich wesele.