Darmowa muzyka

Pogoda nie zachęcała dzisiaj do wychodzenia na ulicę. Od świtu lał deszcz. I do tego było zimno – ot, złota polska jesień. W taką pogodę trzeba zorganizować sobie coś do roboty w domu – w moim wypadku jedynym sensownym rozwiązaniem był komputer.

A w znaczeniu dokładniejszym – surfowanie po Internecie. Usiadłem, więc przed komputerem. Postanowiłem poszukać czegoś ciekawego. Interesowała mnie ciekawa i ambitna muzyka w internecie ze strony Darmowamuzyka.eu – wszak moje zbiory płyt były niewielkie – postanowiłem poszukać czegoś w formacie mp3. Po dłuższym szukaniu stwierdziłem, że nie znajdę niczego na tradycyjnych serwerach. Zgodnie z radą otrzymaną na jednym z forów internetowych, postanowiłem zainstalować klienta sieci P2P, program eMule. Znalazłem go na stronie autorów.

Poczytałem trochę o nim i postanowiłem zainstalować go na swoim komputerze. Po ściągnięciu i uruchomieniu pliku instalacyjnego program był gotowy do użytku. Zacząłem szukać interesującej mnie muzyki. Znalazłem sporo interesujących plików – zacząłem ściąganie ich na mój komputer. Zgromadziłem dzięki temu – w ciągu kilku dni – pokaźny zbiór utworów moich ulubionych wykonawców. Mam teraz bardzo dużo ciekawej i ambitnej muzyki na swoim dysku twardym i bardzo często słucham czegoś na co mam ochotę.