Dobra lokata BGŻOptima. Ostatnie perełki na rynku.

Banki niegdyś prześcigały się w promocjach  coraz to wyżej oprocentowanych lokat bankowych. Warto zatem wiedzieć, że przedstawiane w promocjach oprocentowanie lokat rozmija się często z prawdziwym oprocentowaniem, jakie dana lokata posiada.

Istnieje dość sporo produktów z asortymentu lokat bankowych – aktualnie najczęściej reklamowane są lokaty promocyjne,  progresywne i lokaty z funduszem. inwestycyjnym.  Lokaty progresywne posiadają  zróżnicowane oprocentowanie zależne od okresu trwania lokaty, zwykle chodzi tu o podział na miesiące, na początku oprocentowanie jest niskie potem stopniowo rośnie z miesiąca na miesiąc, aż do ostatniego miesiąca kiedy to jest najwyższe i zwykle właśnie te oprocentowanie podaje reklama.

Lokaty z funduszem to połączenie tradycyjnego depozytu z inwestycją w fundusz, co oczywiście wiąże się z ryzykiem i generuje różne rodzaje kosztów. Do takich rodzajów kosztów można zliczyć koszty zarządzania, koszty prowizji, czy też inne koszt związane z funduszem inwestycyjnym. Tego typu rodzaje kosztów są zwykle ukryte przed klientem.

Najlepsza klasyczna lokata w BGŻ Optima

Na rynku jest jeszcze kilka dobrych lokat w postaci klasycznych depozytów z oprocentowaniem godnym uwagi. Są to głównie lokaty Getin Banku i Idea Banku, jednak te banki ze względu na kiepskie wyniki w ostatnim roku i niskie ceny akcji straciły sporo zaufania klientów. Z kolei na podobnym poziomie oprocentowane jest lokata bezkarna w BGŻOptima – https://www.eit-centrum.waw.pl/bgzoptima-opinie-lokaty-konto/ – recenzja i opinie o BGŻOptima w Eit-Centrum więcej na stronie BGŻOptima.

Lokata Bezkarna w BGŻOptima to lokata dostępna tylko dla nowych klientów na etapie składania wniosku o konto oszczędnościowe. Po zakończeniu lokaty można je zamknąć po zalogowaniu do systemu BGŻOptima.

BGŻOptima należy do banku BGŻ BNP Paribas, który jest dużą stabilna grupą kapitałową.

Podsumowanie

Oprocentowanie lokat to zapewne jeden z podstawowych czynników branych pod uwagę przez klienta. Warto jednak wiedzieć jak to dokładnie wygląda w praktyce. Wiele ten temat może przeczytać w artykułach na temat oprocentowania lokat w portalach finansowych. Jest to także problem dość popularny w literaturze finansowej. Jeżeli chodzi o wiarygodność serwisów też trzeba uważać – wiadomo jak to jest w internecie, jednak ten powyższy został wyróżniony wśród najlepszych projektów stron internetowych programu Webbest – najlepsze projekty stron, gdzie gromadzone są jedynie najciekawsze i najlepsze projekty stron www, które wnoszą coś nowego do sieci.

Źródła:
https://tokefem.jimdo.com/2018/04/24/podatek-bankowy-i-oprocentowanie-lokat/

Similar Posts:

 • Kredyt z komornikiem na karku – pieniądze dla zadłużonych
  Szukasz pożyczki, która nie będzie kosztowała Cię dużo, albo i znacznie więcej? Czyli interesuje Cię pożyczenie pieniędzy, jednakże bez dodatkowych kosztów? Kredyt z komornikiem lub pożyczka bez opłat wstępnych to coś co Cię kusi? Sama decyzja o zaciągnięciu zobowiązania finansowego nie jest łatwa. Trzeba je przecież będzie spłacać przez kilka czy kilkanaście miesięcy. A kiedy
 • Ubezpieczenia samochodów OC AC komunikacyjne – jak zarabia agencja ubezpieczeniowa?
  Dzisiaj przyjrzymy się jak zarabia agent ubezpieczeniowy na przykładzie agencji ubezpieczeń z Tarnowskich Gór. Czy nadal ubezpieczenia samochodowe OC AC są opłacalnym biznesem i czy warto otwierać takie firmy.
  Praktycznie większość ubezpieczeń samochodów kupowana jest od pośredników. Wprawdzie rośnie coraz bardziej tendencja do zakupu polisy AC i OC prze Internet bezpośrednie od towarzystwa ubezpieczeniowego, to jednak
 • Nazwa dla firmy
  Jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć przy zakładaniu firmy jest nadanie jej odpowiedniej nazwy. Jej podstawowym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klienta. Na wybór właściwej nazwy warto poświęcić trochę czasu – lepiej to zrobić raz, a dobrze, mając na uwadze fakt, iż tak niewinny z pozoru element może przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa lub jego
 • Diodowe formy oświetlenia coraz popularniejsze
  W obecnych czasach technologia staje się coraz bardziej wydajna i ekologiczna.
 • Najlepszy leasing samochodowy – jaki wybrać bank?
  Jeśli ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą, a jego firma przynosi normalne zyski, to leasing jest prawdopodobnie najlepszą metodą na sfinansowanie zakupu auta.
  Wynika to z prostej kalkulacji – korzyści podatkowe przewyższają opłaty leasingowe i oprocentowanie. Szczególnie jeśli firma jest płatnikiem VAT.

  Jak zatem wybrać najlepszy leasing. Nie jest to sprawa prosta. Firm leasingowych jest sporo, a

Dodaj komentarz