Dobra lokata BGŻOptima. Ostatnie perełki na rynku.

Banki niegdyś prześcigały się w promocjach  coraz to wyżej oprocentowanych lokat bankowych. Warto zatem wiedzieć, że przedstawiane w promocjach oprocentowanie lokat rozmija się często z prawdziwym oprocentowaniem, jakie dana lokata posiada.

Istnieje dość sporo produktów z asortymentu lokat bankowych – aktualnie najczęściej reklamowane są lokaty promocyjne,  progresywne i lokaty z funduszem. inwestycyjnym.  Lokaty progresywne posiadają  zróżnicowane oprocentowanie zależne od okresu trwania lokaty, zwykle chodzi tu o podział na miesiące, na początku oprocentowanie jest niskie potem stopniowo rośnie z miesiąca na miesiąc, aż do ostatniego miesiąca kiedy to jest najwyższe i zwykle właśnie te oprocentowanie podaje reklama.

Lokaty z funduszem to połączenie tradycyjnego depozytu z inwestycją w fundusz, co oczywiście wiąże się z ryzykiem i generuje różne rodzaje kosztów. Do takich rodzajów kosztów można zliczyć koszty zarządzania, koszty prowizji, czy też inne koszt związane z funduszem inwestycyjnym. Tego typu rodzaje kosztów są zwykle ukryte przed klientem.

Najlepsza klasyczna lokata w BGŻ Optima

Na rynku jest jeszcze kilka dobrych lokat w postaci klasycznych depozytów z oprocentowaniem godnym uwagi. Są to głównie lokaty Getin Banku i Idea Banku, jednak te banki ze względu na kiepskie wyniki w ostatnim roku i niskie ceny akcji straciły sporo zaufania klientów. Z kolei na podobnym poziomie oprocentowane jest lokata bezkarna w BGŻOptima – https://www.eit-centrum.waw.pl/bgzoptima-opinie-lokaty-konto/ – recenzja i opinie o BGŻOptima w Eit-Centrum więcej na stronie BGŻOptima.

Lokata Bezkarna w BGŻOptima to lokata dostępna tylko dla nowych klientów na etapie składania wniosku o konto oszczędnościowe. Po zakończeniu lokaty można je zamknąć po zalogowaniu do systemu BGŻOptima.

BGŻOptima należy do banku BGŻ BNP Paribas, który jest dużą stabilna grupą kapitałową.

Podsumowanie

Oprocentowanie lokat to zapewne jeden z podstawowych czynników branych pod uwagę przez klienta. Warto jednak wiedzieć jak to dokładnie wygląda w praktyce. Wiele ten temat może przeczytać w artykułach na temat oprocentowania lokat w portalach finansowych. Jest to także problem dość popularny w literaturze finansowej. Jeżeli chodzi o wiarygodność serwisów też trzeba uważać – wiadomo jak to jest w internecie, jednak ten powyższy został wyróżniony wśród najlepszych projektów stron internetowych programu Webbest – najlepsze projekty stron, gdzie gromadzone są jedynie najciekawsze i najlepsze projekty stron www, które wnoszą coś nowego do sieci.

Źródła:
https://tokefem.jimdo.com/2018/04/24/podatek-bankowy-i-oprocentowanie-lokat/

Dodaj komentarz