Armin Van Buuren do pobrania w internecie

Pobieranie muzyki mp3 z internetu od dobrych kilku lat jest podstawowym źródłem muzyki wielu wielu  osób, szczególnie tych młodszych, które jeszcze nie posiadają własnego źródła dochodów czy swoich zarobków. Cierpią na tym tacy artyści jak na przykład Armin Van Buuren bo młodzi ludzie zamiast kupować płyty to ściągają sobie jego muzykę z internetu. Oczywiście pobieranie muzyki z internetu na większą skale a następnie powielanie plików mp3 czy całych albumów, nagrywanie ich na płyty CD – R dalej jest przestępstwem, ale czy komuś jeszcze opłaca się  tak ryzykować,  skoro obecnie  prawie każdy ma dostęp do internetu i może sobie samemu pobrać pliki mp3 na własny użytek.
Chyba każdy pamięta, jak to kilka lat tamu po każdym polskim mieście chodziły opowieści o tym, że policja wchodzi do mieszkań czy domów i sprawdza twarde dyski komputerów, po czy je rekwiruje, jeśli znajdują oni  na  nich nielegalne oprogramowanie czy pliki ściągnięte z internetu. Pojawiały się plotki, że „wczoraj kontrola była na osiedlu czy w mieście obok i dzisiaj będzie u nas”. I co się wówczas robiło? Wyciągało  się twarde dyski z komputerów i chowało u znajomych albo wywoziło się całe komputery, monitory i wszelkie nieoryginalne płyty CD – R czy  CD do czasu, aż plotki o kontrolach przestały krążyć.

W rzeczywistości kontroli na taka skalę nie było i nadal pobieranie muzyki mp3 z internetu jest popularne. Przy tym nie zawsze jest to nielegalne zjawisko, ponieważ można korzystać z oficjalnych stron wykonawców czy z portali muzycznych, które oferują legalne pobieranie muzyki. Ściąga się wówczas pliki legalnie i nikt nie musi mieć żadnych wyrzutów sumienia z powodu rzekomego „okradania” muzyków czy łamania praw autorskich.
Dzisiaj najczęściej pobierana jest z internetu tak zwana darmowa muzyka klubowa, a przodują w tym Ci, którzy pobierają takich artystów tej sceny jak Armin Van Buuren.
A ktoś ma opory przed kserowaniem książek? Przecież to taka sama sprawa.